CápaBMW fórum
2024. május 08. 23:33:25 pm *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 277   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ami a CápaBMW-seket a Cápákon kívül érdekli 2.- Minden más téma, ami szalonképes  (Megtekintve 3565472 alkalommal)
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3090 Dátum: 2011. január 20. 09:23:57 am »

nana azért ez kicsit gázos amit leírtál... kéretik nem általánosítani...  904

Még a GAMF büfészak is elég jó azért ahhoz hogy az ember válságban is boldogul... szemuveg

Sajnálom, 13 ledolgozott év után nekem ennyi a véleményem a magyar felsőoktatás 80%-ról. Itt talán a közgáz egyetemeket tudnám kivételként felhozni, de a többi egy szinten van a szarral. Persze én nem műszaki vonalon dolgozom, úgyhogy arról természetesen nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre ha feladunk egy álláshirdetést, már nem írjuk le, hogy követelmény a felsőfokú végzettség, mert rájöttünk, hogy semmi értelme. Véleményem szerint 2 év szakmai gyakorlat többet ér 4 év fősulinál.
Naplózva

Főmordor.
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3091 Dátum: 2011. január 20. 09:25:54 am »

Tegnap elmélkedtünk és hallottam egy jót. Többször is hangoztattam, hogy az elmúlt 20 év politikai elitjét bele kellene lőni a Dunába, na tegnap egy rég nem látott ismerősöm kiegészítette, hogy "Darálva, hogy könnyebb legyen a halaknak". Cheesy
Naplózva

Főmordor.
gim_e12
Vendég
« Válasz #3092 Dátum: 2011. január 20. 11:35:13 am »

Sajnálom, 13 ledolgozott év után nekem ennyi a véleményem a magyar felsőoktatás 80%-ról. Itt talán a közgáz egyetemeket tudnám kivételként felhozni, de a többi egy szinten van a szarral. Persze én nem műszaki vonalon dolgozom, úgyhogy arról természetesen nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre ha feladunk egy álláshirdetést, már nem írjuk le, hogy követelmény a felsőfokú végzettség, mert rájöttünk, hogy semmi értelme. Véleményem szerint 2 év szakmai gyakorlat többet ér 4 év fősulinál.

Rész-igazság van már megint az én véleményem szerint.

Egyrészt nem értek azzal egyet, hogy "féldisznóért" lehet diplomázni, mert akármilyen felsőoktatási intézmény is, a szakosodás előtt is már olyan reál v. humán (iskola jellegétől függően) tantárgyak és min. elvárási szintek vannak, melyhez azért kell némi gógyi. (lányok bizonyos esetekben más praktikákkal is érvényesülhetnek, de ez más kérdés). A későbbi specifikálódásnál pedig jönnek a masszívabb/szakmaibb dolgok, amik azért nem tengi-lengik. Persze iskolánként változik a szint.

Annak ellenére viszont, hogy nagyon sok faszságot kell megtanulnia az embernek, azok nagy része használhatatlan a való életben, a legtöbb szakterületen. (most persze javarészt saját tapasztalataimból indulok ki)
A mai napig tartom, hogy a fősulin tanultak kb. 5% tudtam eddig hasznosítani, és már az akkori véleményem szerint is, egy csomó felesleges, elavult, lényegtelen tananyaggal tömték a fejünket és vajmi kevés olyannal ami az aktuális kornak, elvárásoknak felelne meg - ebből következően adódik a használható tudás százaléka.

Uh. Mike-nak meg abban van igaza, hogy hiába a diploma - amíg nem szerez az ember szakmai gyakorlatot (min. 1-2 év) addig hiába lobogtatja a diplomáját - az semmit nem takar. Max. annyit jelent, hogy egy ideje ez a belépő kártya bizonyos pozíciók betöltéséhez. Ezzel kb. annyit tudnak szűrni, hogy feltételezik, ha valakinek volt annyi sütnivalója, hogy elvégezzen egy felső fokú iskolát, akkor ott már van egy elvárható agyjárási szint.
Ez nem azt jelenti, hogy rengeteg embernek e nélkül nincs meg, akár több is. Csak így egyszerűbb nekik a szűrés.
De manapság már tényleg nagyon aránytalan mértékben igénylik bármilyen pozícióhoz a felső oktatási papírt.
És mint tudjuk túlképzés is van egy ideje, meg szakmunkás hiány.

Az a vicc, amikor én pályaválasztás felé közeledtem, mindenhonnan azt lehett hallani, hogy tolni kell a felső oktatást, mert kell a diplomás szakember, infós.
Mostanra meg annyi van mint a szemét, és jobb lenne ha valammi rendes két-kezi szakmája lenne az embernek.

Tököm se érti.
Naplózva
Sam8888

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5132



« Válasz #3093 Dátum: 2011. január 20. 11:37:36 am »

Nem kell TV-t nézni. dolgozni kell, ha nincs munkád ügyködni a ház körül, házban,stb. Ezeken mindig van mit csinálni. Vagy ott a kocsid.

Azért este hadd pihenjek már egy kicsit na...  Roll Eyes Jó lenne néha esténként értelmes műsorokat nézni. (Pl. a Frei dossziét bírtam régen.)
Naplózva

2 ajtó 4 kerék 6 henger
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #3094 Dátum: 2011. január 20. 11:42:51 am »

Gim!
Atárgyak jó része egy nehéz egyetemen is csak fejtágításként szerepel. Ezzel nincs is semmi gond, ha az ember már túl van rajtuk Grin.

Májki!
Tök igazad van, a gyakorlatban ez jön elő. Azonban azt sem szabad elfelejteni, hogy bizonyos emberek eljutnak géplakatosi melótól egy képviselői székig. Nem hasonló egy értelmiségi emberrel a gondolkozása, a világnézete, meg úgy az egész attitűdje.
Abszolut nagy fos a felsőoktatás jó része, de éppen ezért kéne Rózsika nénit is meneszteni, mert nem tud differenciálni. A SOTE orvosi, és a Kodolányi andragógia, vagy valami hasonló nem eshet egy szabály alá.
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
Gisti
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4231



« Válasz #3095 Dátum: 2011. január 20. 11:55:26 am »

Gyerekek!
A felsőoktatás ma 90%-ban a bulizásról szól a többit meg összepuskázzuk, csaljuk stb.( tisztelet a ritka kivételeknek) Sokszor egy egyszerű kétkezi melósnak több van "kultúrálisan" és gyakorlatilag is a fejében mint egy több diplomával rendelkező szakbarbárnak
Naplózva

+36/70/77-97-815
E23 745i 
E39 525d touring
E46 320 Ci
Triumph Herald 13/60
Yamaha Fj 1200
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #3096 Dátum: 2011. január 20. 12:09:30 pm »

Tegnap hallottam a tévében,hogy valami új törvény van,vagy lesz,hogy ezentúl Magyarországon aki nem fogadja el a felajánlott közmunkát,az nem kap semmilyen segélyt,pótlékot,vagyis meló nélkül óne cukker!! coolsmiley
Végre. eusa_clap 358

Véééégre,ideje volt. Smiley Smiley Smiley Akkor ragyogni fognak az utcák a terek az országút árokszélek a buszmegállók és összességében minden ami közterület,szuper.
Sajna ebből megint nem lesz semmi,mint ahogy a vörösök elszámoltatásából sem.Tegnap belehallgattam Viktor eu-s beszédébe,nagyon szép volt,nagyon meggyőző aztán mi lesz abból is,nagy semmi mint mindenből  Sad Embarrassed
« Utoljára szerkesztve: 2011. január 20. 15:25:45 pm írta Gisti » Naplózva

750ia
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #3097 Dátum: 2011. január 20. 12:13:34 pm »

Ez tudtommal eddig is így volt...  huh

Viszont azzal nem értek egyet, hogy pl diplomásokat küldjenek ki utcát söpörni... angry

Miért ki vagy mi a diplomás,felsőbbrendű lény vagy a pihe puha keze nehogy megsérüljön,inkább a popóján jelentkezzenek a felfekvés kezdő jelei???
Igen is ez a lényeg aki ilyen helyzetben van az akár tetszik akár nem valamit tegyen már végre,én nem ezért adózok és aki becsületesen dolgozik az sem.
Naplózva

750ia
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #3098 Dátum: 2011. január 20. 12:35:59 pm »

Jut eszembe a pénzről,a spanom kiment a jenkikhez "dolgozgatni" a minap beszéltem vele és mondja képzeljem el megbüntették.Gondoltam magamban megérdemled barom Magyar vagy.No a sztori elment az ottani melósokkal iszogatni,sör és cigi volt a program.
A 3. sörnél tartott,mikor is (Nagy Ferót idézve) a sörtől savanyú száj bla bla bla + a cigi együtt= veszélyes elegyet képez.A budi elmondása szerint macerás volt megközelíteni és zsúfolt volt a krimó is,viszont a bejárat pár lépés,ő azt választotta.
Ajtó kinyit ügyelve arra,hogy nehogy valakit meglepjen és egy baromi nagyot sercintett,hogy megkönnyebbüljön a kellemetlen szájíztől.Sikerült is semmi gond,már tartott visszafele mikor is egy éber rend@r két kolegájával kitessékelte a krimó elé.
A lényeg 500 dolcsi és egy éjszaka elzárás.A vége sok sok sírás rívás árán helyszíni 100 dolcsi lett a bünti,összetarhálta a kolegáktól és ennyi.
A sztori lényege,itt nálunk ez mikor fog működni,ha nem is ilyen árkalkulációval???
Naplózva

750ia
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3099 Dátum: 2011. január 20. 14:26:47 pm »

Dögöljek meg ha értem!

Mi a faszért kapott büntetést?
Naplózva

Főmordor.
gagus
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5405


Csak az M30 adhat erőt!


WWW
« Válasz #3100 Dátum: 2011. január 20. 14:46:02 pm »

Dögöljek meg ha értem!

Mi a faszért kapott büntetést?

Ha jól értem, közterületi hányásért.
Naplózva

E23 730i '81, E23 728iA '81
http://forum.capabmwforum.hu/index.php/topic,1378.0.html

30/3388166 Csak saját felelősségre!!
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3101 Dátum: 2011. január 20. 14:51:23 pm »

Dögöljek meg ha értem!

Mi a faszért kapott büntetést?

Mi a f@szt nem értesz ezen, hiszen általában olyan érthetően és szépen fogalmaz...  Evil Azn
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #3102 Dátum: 2011. január 20. 18:00:27 pm »

Gyerekek!
A felsőoktatás ma 90%-ban a bulizásról szól a többit meg összepuskázzuk, csaljuk stb.( tisztelet a ritka kivételeknek) Sokszor egy egyszerű kétkezi melósnak több van "kultúrálisan" és gyakorlatilag is a fejében mint egy több diplomával rendelkező szakbarbárnak
eusa_clap eusa_clap eusa_clap 574
Naplózva
Dénes
--Óvóbácsi--
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6803


"BMWéhes"


WWW
« Válasz #3103 Dátum: 2011. január 20. 18:13:24 pm »

Gyerekek!
A felsőoktatás ma 90%-ban a bulizásról szól a többit meg összepuskázzuk, csaljuk stb.( tisztelet a ritka kivételeknek) Sokszor egy egyszerű kétkezi melósnak több van "kultúrálisan" és gyakorlatilag is a fejében mint egy több diplomával rendelkező szakbarbárnak

Erről van szó! Teljesen egyetértek!
Naplózva

70/627-5355
gim_e12
Vendég
« Válasz #3104 Dátum: 2011. január 20. 19:21:10 pm »

...emberek eljutnak géplakatosi melótól egy képviselői székig. Nem hasonló egy értelmiségi emberrel a gondolkozása, a világnézete, meg úgy az egész attitűdje.

Ez egy elég sarkalatos példa.

Szerintem az ember értelmi-, érzelmi- intelligenciája, gyakorlati és tapasztalati tudása, általános műveltsége semmiben nem függ a diplomától.
Inkább szocializáció, nevelés, környezeti hatások és körülmények kérdése.
Az én szememben nem attól lesz egy ember értelmiségi, hogy van egy papírja, hanem a gondolkodásmódjából,  viselkedéséből, megnyilvánulásaiból adódóan.
Manapság lassan ennek az "értelmiségi" kifejezésnek inkább a pejoratív oldalát érzem hangsúlyossá válni. Túl sokan hiszik mostanában magukról, hogy azok.
Naplózva
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #3105 Dátum: 2011. január 20. 20:36:26 pm »

Dögöljek meg ha értem!

Mi a faszért kapott büntetést?

Sercintett= köpött egy nagyot és nem faszért kapott büntetést  undecided
Naplózva

750ia
Riggs
Vendég
« Válasz #3106 Dátum: 2011. január 20. 20:45:08 pm »

Miért ki vagy mi a diplomás,felsőbbrendű lény vagy a pihe puha keze nehogy megsérüljön,inkább a popóján jelentkezzenek a felfekvés kezdő jelei???
Igen is ez a lényeg aki ilyen helyzetben van az akár tetszik akár nem valamit tegyen már végre,én nem ezért adózok és aki becsületesen dolgozik az sem.

toi, szerintem ebben most nincs teljesen igazad.

Egyrészt, mert a társadalom érdeke, hogy az adott végzettségi szintű embereket a lehető legmagasabb szintű munkakörben foglalkoztassa. Hiszen minél összetettebb feladatot képes végrehajtani valaki, annál hatékonyabbá válik a munkavégzés, és feltehetően a produktum minősége is magasabb lesz.  

( csak egy példa, hogy érzékeltessem, mire gondolok: Ha egy CNC-s szakembernek egy 60 éves csepel művekben mustrált esztergagépet adsz, akkor az korlátozza a munkavégzés gyorsaságát, a kikerülő termék pontosságát, minőségét, ergo herdálod az értékes tudást.
Ha a CNC-n adsz neki munkát, hatékonyabban, pontosabb és minőségibb munkát remélhetünk tőle. Viszont fordított esetben, ha egy olyan szakit teszel a CNC-re, aki elfelejtette magát utánképezni, nem követte a kor változásának követelményeit, nos ő csak nézni tudja bután a gépet, és nem termel semmit. Márpedig oda a gyorstalpaló nem elég....)


Másrészt, én sem azért jártam négy éven keresztül minden hétvégén szombaton 7 - 19-ig fősulira, nem azért vizsgáztam félévente tíz - húsz tárgyból, vettem plusz órákat, vizsgaidőszakban tanultam éjjel-nappal, hogy utána az itt szerzett tudásommal és szemléletemmel szemetet toljak. Nem azért, mert büdös a munka - mert egyáltalán nem az, hiszen a tanulás is az volt - hanem mert személy szerint én többre tartom magam ennél, és joggal várom el, hogy más is tiszteletben tartsa ezt, és becsüljön meg azzal, hogy olyan munkát ad, ami egyrészt kielégíti igényeim, másrészt a képességeimnek megfelel.
Én személy szerint többre tartom magam azoknál az embereknél, akik elvégeztek egy szakmunkás sulit, elhelyezkedtek valami egyéb kategória munkahelyen, és gyakorlatilag egész életükben soha többet nem tanulnak, szellemi restségben és létük sivárságában élik le aktív idejüket. nem veszem jó néven, ha valaki ilyen emberek közé akar besorolni. Na ők menjenek szemetet tologatni. Én ennél többre vagyok képes, többet tudok, többre vágyom, magasabbak az igényeim. És ez nem keverendő össze a lenézéssel. Ő arra képes, én erre. Ő is éli az életét mint ahogy én is. Ennyi.

Erik
Naplózva
kzolee

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5166



« Válasz #3107 Dátum: 2011. január 20. 20:47:51 pm »

Ez egy elég sarkalatos példa.

Szerintem az ember értelmi-, érzelmi- intelligenciája, gyakorlati és tapasztalati tudása, általános műveltsége semmiben nem függ a diplomától.
Inkább szocializáció, nevelés, környezeti hatások és körülmények kérdése.
Az én szememben nem attól lesz egy ember értelmiségi, hogy van egy papírja, hanem a gondolkodásmódjából,  viselkedéséből, megnyilvánulásaiból adódóan.
Manapság lassan ennek az "értelmiségi" kifejezésnek inkább a pejoratív oldalát érzem hangsúlyossá válni. Túl sokan hiszik mostanában magukról, hogy azok.

Faterom egyszerű karosszérialakatos (meg ilyen-olyan hegesztő, géplakatos, miazmás) és több, mint 1000 db könyve van, amit el is olvasott. Sokat többször is. Nekem is van diplomám, semmire sem használom. Holnap jön hozzám felvételre egy diplomás csaj, szakmunkát akar végezni! (mert olyan papírja is van)

Sokkal nagyobb igény van jelenleg jól képzett szakemberre, mint tanító-óvónő-könyvtáros-gazdasági menedzserre, akikből kb 50x több van, mint amennyire szükség van.

Ez is egy nagy baj, hogy az emberek azt hiszik, ha szereznek egy diplomát, az átlag magyar fábiás-kertesházas-kutyás-macskás-gyerekes élet az ölükbe pottyan.
Naplózva

1985 E28 530i
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3108 Dátum: 2011. január 20. 20:52:32 pm »

toi, szerintem ebben most nincs teljesen igazad.

Egyrészt, mert a társadalom érdeke, hogy az adott végzettségi szintű embereket a lehető legmagasabb szintű munkakörben foglalkoztassa. Hiszen minél összetettebb feladatot képes végrehajtani valaki, annál hatékonyabbá válik a munkavégzés, és feltehetően a produktum minősége is magasabb lesz.  

( csak egy példa, hogy érzékeltessem, mire gondolok: Ha egy CNC-s szakembernek egy 60 éves csepel művekben mustrált esztergagépet adsz, akkor az korlátozza a munkavégzés gyorsaságát, a kikerülő termék pontosságát, minőségét, ergo herdálod az értékes tudást.
Ha a CNC-n adsz neki munkát, hatékonyabban, pontosabb és minőségibb munkát remélhetünk tőle. Viszont fordított esetben, ha egy olyan szakit teszel a CNC-re, aki elfelejtette magát utánképezni, nem követte a kor változásának követelményeit, nos ő csak nézni tudja bután a gépet, és nem termel semmit. Márpedig oda a gyorstalpaló nem elég....)


Másrészt, én sem azért jártam négy éven keresztül minden hétvégén szombaton 7 - 19-ig fősulira, nem azért vizsgáztam félévente tíz - húsz tárgyból, vettem plusz órákat, vizsgaidőszakban tanultam éjjel-nappal, hogy utána az itt szerzett tudásommal és szemléletemmel szemetet toljak. Nem azért, mert büdös a munka - mert egyáltalán nem az, hiszen a tanulás is az volt - hanem mert személy szerint én többre tartom magam ennél, és joggal várom el, hogy más is tiszteletben tartsa ezt, és becsüljön meg azzal, hogy olyan munkát ad, ami egyrészt kielégíti igényeim, másrészt a képességeimnek megfelel.
Én személy szerint többre tartom magam azoknál az embereknél, akik elvégeztek egy szakmunkás sulit, elhelyezkedtek valami egyéb kategória munkahelyen, és gyakorlatilag egész életükben soha többet nem tanulnak, szellemi restségben és létük sivárságában élik le aktív idejüket. nem veszem jó néven, ha valaki ilyen emberek közé akar besorolni. Na ők menjenek szemetet tologatni. Én ennél többre vagyok képes, többet tudok, többre vágyom, magasabbak az igényeim. És ez nem keverendő össze a lenézéssel. Ő arra képes, én erre. Ő is éli az életét mint ahogy én is. Ennyi.

Erik

ámen  Cool
Naplózva

Bence
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3109 Dátum: 2011. január 20. 20:54:40 pm »

Faterom egyszerű karosszérialakatos (meg ilyen-olyan hegesztő, géplakatos, miazmás) és több, mint 1000 db könyve van, amit el is olvasott. Sokat többször is. Nekem is van diplomám, semmire sem használom. Holnap jön hozzám felvételre egy diplomás csaj, szakmunkát akar végezni! (mert olyan papírja is van)

Sokkal nagyobb igény van jelenleg jól képzett szakemberre, mint tanító-óvónő-könyvtáros-gazdasági menedzserre, akikből kb 50x több van, mint amennyire szükség van.

Ez is egy nagy baj, hogy az emberek azt hiszik, ha szereznek egy diplomát, az átlag magyar fábiás-kertesházas-kutyás-macskás-gyerekes élet az ölükbe pottyan.

Diplomával sem pottyan az öledbe semmi... több év szakmai tapasztalattal lehet csak diplomával is rendes állást találni..,
Naplózva

Bence
kzolee

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5166



« Válasz #3110 Dátum: 2011. január 20. 21:08:01 pm »

Diplomával sem pottyan az öledbe semmi... több év szakmai tapasztalattal lehet csak diplomával is rendes állást találni..,

Pont ezt mondom. Csak azt HISZIK.
Naplózva

1985 E28 530i
MR.V12

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6071


Üzemképtelenítő


« Válasz #3111 Dátum: 2011. január 20. 21:21:43 pm »

toi, szerintem ebben most nincs teljesen igazad.

Egyrészt, mert a társadalom érdeke, hogy az adott végzettségi szintű embereket a lehető legmagasabb szintű munkakörben foglalkoztassa. Hiszen minél összetettebb feladatot képes végrehajtani valaki, annál hatékonyabbá válik a munkavégzés, és feltehetően a produktum minősége is magasabb lesz.  

( csak egy példa, hogy érzékeltessem, mire gondolok: Ha egy CNC-s szakembernek egy 60 éves csepel művekben mustrált esztergagépet adsz, akkor az korlátozza a munkavégzés gyorsaságát, a kikerülő termék pontosságát, minőségét, ergo herdálod az értékes tudást.
Ha a CNC-n adsz neki munkát, hatékonyabban, pontosabb és minőségibb munkát remélhetünk tőle. Viszont fordított esetben, ha egy olyan szakit teszel a CNC-re, aki elfelejtette magát utánképezni, nem követte a kor változásának követelményeit, nos ő csak nézni tudja bután a gépet, és nem termel semmit. Márpedig oda a gyorstalpaló nem elég....)


Másrészt, én sem azért jártam négy éven keresztül minden hétvégén szombaton 7 - 19-ig fősulira, nem azért vizsgáztam félévente tíz - húsz tárgyból, vettem plusz órákat, vizsgaidőszakban tanultam éjjel-nappal, hogy utána az itt szerzett tudásommal és szemléletemmel szemetet toljak. Nem azért, mert büdös a munka - mert egyáltalán nem az, hiszen a tanulás is az volt - hanem mert személy szerint én többre tartom magam ennél, és joggal várom el, hogy más is tiszteletben tartsa ezt, és becsüljön meg azzal, hogy olyan munkát ad, ami egyrészt kielégíti igényeim, másrészt a képességeimnek megfelel.
Én személy szerint többre tartom magam azoknál az embereknél, akik elvégeztek egy szakmunkás sulit, elhelyezkedtek valami egyéb kategória munkahelyen, és gyakorlatilag egész életükben soha többet nem tanulnak, szellemi restségben és létük sivárságában élik le aktív idejüket. nem veszem jó néven, ha valaki ilyen emberek közé akar besorolni. Na ők menjenek szemetet tologatni. Én ennél többre vagyok képes, többet tudok, többre vágyom, magasabbak az igényeim. És ez nem keverendő össze a lenézéssel. Ő arra képes, én erre. Ő is éli az életét mint ahogy én is. Ennyi.

Erik

8 általánosom van,buzi vagyok? Sad
A fater nem engedett építőgép szerelőnek,sem mezőgazdasági gépszerelőnek,központi fűtés és csőhálózat szerelést kellett tanulnom,50/50% ezért sem sikerült befejeznem,nem is érdekelt.
A fentiektől sosem akartam nagyobb sulit,mert ott akartam lenni ahol történnek a dolgok,nem akartam az lenni,aki ha megjelenik a melósok összesúgnak,na itt ez a balf@sz,helyeseljünk annál hamarabb eltűnik,azt majd megcsináljuk ahogy kell. kezfogas
Naplózva

"...súlyosan gyengeelméjű,a debilitás határán áll,iq-ja 20-30 közé tehető..."
"...fuss Forrest,fuss..."
"Vigyázat,sárkány van nálam,és nem félek használni!"
"...átkozott Coimbrák..."
Ne vitatkozz jó tündér,a kívánság,az kívánság,térdelj csak le szépen
kzolee

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5166



« Válasz #3112 Dátum: 2011. január 20. 21:29:21 pm »

8 általánosom van,buzi vagyok? Sad
A fater nem engedett építőgép szerelőnek,sem mezőgazdasági gépszerelőnek,központi fűtés és csőhálózat szerelést kellett tanulnom,50/50% ezért sem sikerült befejeznem,nem is érdekelt.
A fentiektől sosem akartam nagyobb sulit,mert ott akartam lenni ahol történnek a dolgok,nem akartam az lenni,aki ha megjelenik a melósok összesúgnak,na itt ez a balf@sz,helyeseljünk annál hamarabb eltűnik,azt majd megcsináljuk ahogy kell. kezfogas


Ezt próbálom mondani, hogy a papír nem jelent semmit! Inkább beszélgetnék, dolgoznék, haverkodnék és söröznék Veled, mint egy rózsaszíninges-hegyescipős-ultramobilos-menedzserdiplomás IZÉ-vel. Attól még senki sem kevesebb vagy butább a többi embernél, mert nem járt főiskolára vagy egyetemre. Az IQ ezzel nincs összefüggésben  Wink
Naplózva

1985 E28 530i
Riggs
Vendég
« Válasz #3113 Dátum: 2011. január 20. 21:40:47 pm »

Faterom egyszerű karosszérialakatos (meg ilyen-olyan hegesztő, géplakatos, miazmás) és több, mint 1000 db könyve van, amit el is olvasott. Sokat többször is. Nekem is van diplomám, semmire sem használom. Holnap jön hozzám felvételre egy diplomás csaj, szakmunkát akar végezni! (mert olyan papírja is van)



Ez is egy nagy baj, hogy az emberek azt hiszik, ha szereznek egy diplomát, az átlag magyar fábiás-kertesházas-kutyás-macskás-gyerekes élet az ölükbe pottyan.

Édesapád akkor befektetett valamit  - szellemi tőkét kovácsolt - amit a saját szakmájában kamatoztat, és ez  igencsak becsülendő, és egyenlő értékű lehet egy diplomához szükséges erőfeszítéssel, csak ebben a formában papírja nincs róla. Csupán ennyi a különbség. Ha lenne karosszérialakatos-fősuli, valószínű lenne belőle diplomája.



A másik megjegyzéseddel kapcsolatban: ez egy általánosítás. Én egy olyan ember vagyok, aki "szerzett" diplomát, azonban csak részben vágyom kispolgári életvitelre, ennél azért magasabbak az igényeim.
A diplomát az életképes és intelligens ember egy kapunak fogja fel. Egy olyan kapu, ami ha kinyílik, akkor olyan helyekre léphetsz be, ahol a lehetőségek szélesebb tárházához férsz hozzá. Ahol a saját szellemi és munkavégzéssel kapcsolatos igényeidnek jobban megfelelő munkát van esélyed találni. Ebből következően magasabb életszínvonalat tudsz biztosítani a családodnak és magadnak. A diploma nem egy misztifikus papír, csupán egy eszköz. Egy fontos  lépés egy magasabb színvonalú életvitel irányába.
És nem utolsósorban: a diploma megszerzéséhez vezető út során igenis sok olyan tanárral és tananyaggal találkozik az ember, ami a való életben hasznára válik, az ott szerzett tudást a későbbi munkája során hasznosítani tudja, és az iskola légköre által teremtett általános, "mindennapi" habitus is jó irányba változhat.
Persze most az olyan diákokról beszélek, akik valóban rendelkeznek akármennyi tudásszomjjal, egzisztenciális előbbre jutási vággyal, nem a bulizás és puncizás okán vergődnek keresztül nyolc félévet tíz év alatt apuék kontójára.    
Naplózva
Riggs
Vendég
« Válasz #3114 Dátum: 2011. január 20. 21:52:25 pm »

8 általánosom van,buzi vagyok? Sad
A fater nem engedett építőgép szerelőnek,sem mezőgazdasági gépszerelőnek,központi fűtés és csőhálózat szerelést kellett tanulnom,50/50% ezért sem sikerült befejeznem,nem is érdekelt.
A fentiektől sosem akartam nagyobb sulit,mert ott akartam lenni ahol történnek a dolgok,nem akartam az lenni,aki ha megjelenik a melósok összesúgnak,na itt ez a balf@sz,helyeseljünk annál hamarabb eltűnik,azt majd megcsináljuk ahogy kell. kezfogas


Miért, annak érzed magad??

Nem olvastad elég figyelmesen végig az írásomat, úgy látom.

Nem sikerült befejezned, nem is érdekelt.   Mi az ami érdekelt? Tettél valamit annak érdekében, hogy abba az irányba továbbhaladj, és tudással vértezd fel magad, ami érdekel? Ha igen, semmivel nem vagy kevesebb senkinél sem. Sem nálam, sem bárkinél mondjuk itt a fórumon. 

Ha viszont azóta is - és ez bárkire vonatkozhat - csak melózol,  iszod a sört, nézed a TV-t, néha lenyírod a füvet, akkor úgy gondolom, hogy vagy lusta vagy vagy ennyit tudsz.  (persze mindezt itt feltételes módban, általában!)

És ha egy művezető mondjuk jó szakember, az mögött nem súgnak össze, meg nem kívánják a faszba, hanem fel lehet rá nézni, és esetleg az ötleteivel vagy az iskolában szerzett tudásával hatékonyabbá teszi az emberei munkáját. És az mindenkinek jó ideális esetben. Több ilyen "főnököt" is ismerek és elismerek, és eszembe sem jut - képletesen - a háta mögött köpködni.
Naplózva
kzolee

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5166



« Válasz #3115 Dátum: 2011. január 20. 21:58:14 pm »

A másik megjegyzéseddel kapcsolatban: ez egy általánosítás. Én egy olyan ember vagyok, aki "szerzett" diplomát, azonban csak részben vágyom kispolgári életvitelre, ennél azért magasabbak az igényeim.
A diplomát az életképes és intelligens ember egy kapunak fogja fel. Egy olyan kapu, ami ha kinyílik, akkor olyan helyekre léphetsz be, ahol a lehetőségek szélesebb tárházához férsz hozzá. Ahol a saját szellemi és munkavégzéssel kapcsolatos igényeidnek jobban megfelelő munkát van esélyed találni. Ebből következően magasabb életszínvonalat tudsz biztosítani a családodnak és magadnak. A diploma nem egy misztifikus papír, csupán egy eszköz. Egy fontos  lépés egy magasabb színvonalú életvitel irányába.
És nem utolsósorban: a diploma megszerzéséhez vezető út során igenis sok olyan tanárral és tananyaggal találkozik az ember, ami a való életben hasznára válik, az ott szerzett tudást a későbbi munkája során hasznosítani tudja, és az iskola légköre által teremtett általános, "mindennapi" habitus is jó irányba változhat.
Persze most az olyan diákokról beszélek, akik valóban rendelkeznek akármennyi tudásszomjjal, egzisztenciális előbbre jutási vággyal, nem a bulizás és puncizás okán vergődnek keresztül nyolc félévet tíz év alatt apuék kontójára.    

Igazad van. Nem jól írtam le. Nem általában az emberek hiszik, hanem a legtöbben hiszik azt... Ezért is próbálják a szülők ebbe az irányba terelni a gyermekeiket. Sokszor sajnos feleslegesen. A társadalomnak nincs szüksége annyi diplomás emberre, mint amennyit az oktatási rendszer jelenleg kitermel.

Nincs bajom a diplomás embererekkel, hiszen nekem és a feleségemnek is van, de ne higyjük azt, hogy ezért mi mások vagy jobbak vagyunk, mint a többiek!

Nekem a nyolc félévből 6 munka mellet volt, csak az első kettőt sikerült finanszírozni a szülőknek. A diploma valóban egy eszköz, de csak azok számára, akik tanultak is valamit a megszerzése érdekében, és miután megszerezték, marad motiváció továbbra is tanulni, fejlődni.
Naplózva

1985 E28 530i
Riggs
Vendég
« Válasz #3116 Dátum: 2011. január 20. 22:04:34 pm »

Ezt próbálom mondani, hogy a papír nem jelent semmit! Inkább beszélgetnék, dolgoznék, haverkodnék és söröznék Veled, mint egy rózsaszíninges-hegyescipős-ultramobilos-menedzserdiplomás IZÉ-vel. Attól még senki sem kevesebb vagy butább a többi embernél, mert nem járt főiskolára vagy egyetemre. Az IQ ezzel nincs összefüggésben  Wink

Az IQ szinte egyáltalán nincs ezekkel a dolgokkal összefüggésben.......  az IQ az egyén intelligencia képességéről próbál meg számszerűsített adattal szolgálni, olyan képességek és tulajdonságok tükrében, melyek legfeljebb a tudásanyag elsajátításánál játszanak szerepet, nem annyira a személyiséget jellemzi. Az IQ mellett számtalan olyan képességgel és tulajdonsággal is rendelkezik minden egyén, amik sokkal hangsúlyosabbak a kommunikáció, a szocializáció terén. Nem az iskolában/val  szerzed az IQ-t, hanem az IQ segítségével szerzed az iskolát.....  Wink
( ha mindemellett még kitartó, érdeklődő, jó memóriával rendelkező, nyitott, szorgalmas, stb stb...   vagy)  
Naplózva
kzolee

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5166



« Válasz #3117 Dátum: 2011. január 20. 22:10:44 pm »

Az IQ szinte egyáltalán nincs ezekkel a dolgokkal összefüggésben.......  az IQ az egyén intelligencia képességéről próbál meg számszerűsített adattal szolgálni, olyan képességek és tulajdonságok tükrében, melyek legfeljebb a tudásanyag elsajátításánál játszanak szerepet, nem annyira a személyiséget jellemzi. Az IQ mellett számtalan olyan képességgel és tulajdonsággal is rendelkezik minden egyén, amik sokkal hangsúlyosabbak a kommunikáció, a szocializáció terén. Nem az iskolában/val  szerzed az IQ-t, hanem az IQ segítségével szerzed az iskolát.....  Wink
( ha mindemellett még kitartó, érdeklődő, jó memóriával rendelkező, nyitott, szorgalmas, stb stb...   vagy)  

 1177 Amen!  Wink
Naplózva

1985 E28 530i
BMWWWW
Kicsi Én
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2325


Öreg járgány szivatóval indul


« Válasz #3118 Dátum: 2011. január 20. 22:18:10 pm »




Én személy szerint többre tartom magam azoknál az embereknél, akik elvégeztek egy szakmunkás sulit,

Erik
[/quote]

A legjobb barátod is ilyen, akkor holnaptól nem leszel vele jóban? Evil
Naplózva

pannon 9341256
Ezen hívj ha mersz!!!

Hidd el, hogy úgy lesz, és megtörténik!
Riggs
Vendég
« Válasz #3119 Dátum: 2011. január 20. 22:31:12 pm »

Igazad van. Nem jól írtam le. Nem általában az emberek hiszik, hanem a legtöbben hiszik azt... Ezért is próbálják a szülők ebbe az irányba terelni a gyermekeiket. Sokszor sajnos feleslegesen. A társadalomnak nincs szüksége annyi diplomás emberre, mint amennyit az oktatási rendszer jelenleg kitermel.

Nincs bajom a diplomás embererekkel, hiszen nekem és a feleségemnek is van, de ne higyjük azt, hogy ezért mi mások vagy jobbak vagyunk, mint a többiek!

Nekem a nyolc félévből 6 munka mellet volt, csak az első kettőt sikerült finanszírozni a szülőknek. A diploma valóban egy eszköz, de csak azok számára, akik tanultak is valamit a megszerzése érdekében, és miután megszerezték, marad motiváció továbbra is tanulni, fejlődni.

 2014  Így így!!


Csak még egy dolog, amit megjegyeznék a te véleményed mellett. Én felvállalom, hogy igenis van olyan ember, akinél többre tartom magam. Van olyan ember is környezetemben, aki viszont nálam is jobb szakember, elhivatottabb, sokkal több időt fordít az önképzésre, - mellesleg emberi értékeiben is előrébb tart nálam -. Becsülöm őket ezért, elismerem értékeiket.
Ez nem keverendő össze az általános emberi értékek skálájával.
Csak egy szélsőséget hadd említsek. Itt van a Balogh Guszti - cig@ny nevén Bagó - aki 34 évéből 18-at börtönben töltött, 4 általánosa van, egy első és három második. Soha nem tett egy büdös lépést sem, hogy jobb emberré váljék, viszont annál többet tett a szar emberré válás érdekében. Az élet iskolájában mindenből nullásra vizsgázott eddig. A rendes iskolában el sem ment a vizsgára. A pótvizsgára sem.  Smiley Több házba tört más be, mint ahány embert megszúrkált. Na nehogy már egyenlő legyek vele, és ne nézzem le. Simán megteszem. Nem azért mert cig@ny, hanem mert egyszerűen egy  szardarab. Mondjuk ő a skála alsó pontja, a negatív nulla. És ezen a skálán lehet minden értékét figyelembe véve elhelyezni az embereket. Engem is, téged is, meg mindenkit. Nem fekete és fehér van e skálán, hanem sok színárnyalat.

Az iskolai végzettség általában egy mutatója annak, hogy ki mire képes, mekkora igényi vannak az életben e téren. E mutatóból általában lehet következtetést levonni a személy más területen feltételezhető egyéb tulajdonságaira, képességeire vonatkozóan. De csak általában, és nem törvényszerűen! Én ezt vallom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 277   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!