CápaBMW fórum
2024. május 08. 12:58:58 pm *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 277   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ami a CápaBMW-seket a Cápákon kívül érdekli 2.- Minden más téma, ami szalonképes  (Megtekintve 3564928 alkalommal)
Riggs
Vendég
« Válasz #3210 Dátum: 2011. január 25. 23:26:48 pm »

Utálom az ilyen nyálas kibéküléseket!  Evil

Barátom, a rallisok összetartanak. Ennyi.
Naplózva
MR.V12

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6071


Üzemképtelenítő


« Válasz #3211 Dátum: 2011. január 25. 23:33:43 pm »

Peti, te tudod, hány diplomásra van szükség a gazdaságban? Miért hiszed el ezt a szamárságot, hogy a diploma birtoklása egyenlő a munka utálatával? Miért mondasz ennyi haszontalan közhelyet?
A diploma egy bizonyítvány. Igazolja, hogy eredményesen sajátítottál el az általános képzésnél magasabb szintű tananyagot, szereztél az átlagosnál nagyobb mértékű ismeretet egy szakterületen. Nem az a nyomorult záróvizsga a lényeg, hanem az iskolában töltött nyolc vagy tíz félév. Hidd el, az ott tanulók - és ez főleg igaz a levelező tagozatosokra - nagy hányada komolyan veszi ezt. Az igaz, hogy az iskolások nagy hányada azért jár felsőoktatási intézménybe, mert abban bízik, hogy így jobban tud boldogulni. De azt is hidd el, hogy ez a legtöbb eseteben nem elég az iskola elvégzéséhez. Ha minél több magasan képzett ember tagja a társadalomnak, az a társadalom minden egyedére kihat pozitív irányban. Neked is az az érdeked, hogy minél több diplomás legyen, elárulom, bármennyire hihetetlen....
És egyben igazad van, nem a diploma a lényeg, hanem az, hogy mindenki a saját adottságaihoz képest végezze a legjobb munkát.


Mario. Azért van sok diplomás, mert az iskolákba való bekerülés sokkal egyszerűbb és könnyebb, mint mondjuk húsz évvel ezelőtt. A politika irányelvei határozzák meg mindenkor az oktatás milyenségét. Most az az irányelv, hogy minél több ember tanul, annál nagyobb bevételre tesz szert az állam. Ezért lehetővé kellett tenni, hogy jelentősen több ember kerülhessen be a felsőoktatás rendszerébe. Mi a leggazdaságosabb módja ennek az állam szempontjából? Nem költenek az alapképzés színvonalának növelésére, hogy így többen elérjék azt a tudásszintet, ami kellett anno a bekerüléshez, mert az iszonyú sokba fájna. Egyszerűbb levinni az alsó határokat. Kerülj be, fizess be egy csomó mindent, vegyél fel diákhitelt, fizess félévente több tíz- vagy százezret. Big bíznisz. Aki nem tudja hozni az alap színvonalat, az úgyis egy-két félév után kihullik - de addig is pengetett.
DE. Aki végigtanul nagyjából becsületesen akár egy akármi szocped fősulit, az is szerez olyan ismereteket, melyek a későbbikben igenis használhatók a mindennapi munkavégzés során. Számít az a tudás, amit a sulin a fejekbe töltenek.
Az már ismét az állam pénzügyi szemléletének eredménye, hogy koránt sem biztosít annyi munkalehetőséget, amelyek felvennék a képesített munkaerő nagy részét - hiszen az megint pénzbe kerülne. Így marad a sok munkanélküli, vagy nem a képesítésének megfelelő helyen dolgozó túlképzett ember, aki kitörölheti a diplomájával. És ez nem a "diplomások" hibája, hidd el....
Még mindíg azt mondom, hogy aki elvégez egy vagy több főiskolát vagy egyetemet, az letesz valamit az asztalra. Beletesz időt, pénzt, szellemi energiát ebbe a több évig tartó dologba. Épp ezért ezt el kéne ismerni, és meg kéne becsülni sztem.Sokan még erre sem képesek....   Nem fikázni, meg hülyeségeket írni, mint  néhányan korábban.
Jártatok felsőoktatási intézménybe? Csak úgy kíváncsi lennék.....

Erik   

Te,Riggs,ez az oktatás téma olyan neked,mint nekem az M70 mi? Cheesy
Gondolom rám-is-értetted a hülyeséget írók/fikázók jelzőt,nem baj.Az az igazság,hogy én még nem találkoztam olyan diplomással akire felnézhettem volna,aki a földbe döngölt volna a tudásával.Itt most nem arra gondolok,hogy leállok vitázni egy orvossal,hanem mit én is csinálok,amihez én is értek,semmi újat,jobbat nem tudtak eddig,ha többet tudtak x,y szabályokról,anyagokról,méretekről,akkor azt is könyvből,laptopból,amikből én is tudok többet tudni.De lehet csak túl sokat várok a diplomától,a diplomásoktól.
Nem sorolok konkrét eseteket,x útépítésről,y kábel/cső fektetésről,mert minek,talán szerénytelennek tűnök crazy2,a 8 általánosommal,de eddig nekem ez jött le.
Nyilván sok mindent el lehet sajátítani könyvekből,tanároktól,de szerintem szinte ugyan annyit el lehet lesni a szakitól,aki hosszú évek óta az adott területen nyomja,csak nem tanult +5évig még másik 8 tantárgyat a szakmai ismeret mellé.Azt is aláírom,hogy akinek nincs vizsgája mondjuk híd építésből,az ne kezdjen hidat építeni.Jut eszembe,manapság hogyan is terveznek hidat,szép nagy állványra felrögzített papírokon rajzolgatnak titokzatos rajz készségekkel,ezrével telnek meg az a4-es papírok végtelen számításokkal,hogy milyen profil,milyen vastagság,milyen anyag minőség szükséges?
Esetleg egy laptop kiszámol mindent percek alatt?
Öööööööööö..........
Hosszú sztori ez,lehet én vagyok mindig rossz helyen,és csak ökör diplomásokkal futok össze,és majd egy szép napon jön egy,és lenyűgöz a tudásával. Wink    
Naplózva

"...súlyosan gyengeelméjű,a debilitás határán áll,iq-ja 20-30 közé tehető..."
"...fuss Forrest,fuss..."
"Vigyázat,sárkány van nálam,és nem félek használni!"
"...átkozott Coimbrák..."
Ne vitatkozz jó tündér,a kívánság,az kívánság,térdelj csak le szépen
MR.V12

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6071


Üzemképtelenítő


« Válasz #3212 Dátum: 2011. január 25. 23:41:21 pm »

Még annyit tennék hozzá,hogy becsülöm azokat akik kibírnak 4+5évet különböző oktatási intézetekben,azért,mert valamelyik téma annyira érdekli,hogy diplomát akar belőle szerezni,és végig seggeli a többi 8 tantárgy óráit is,amiket 99%-ban kihajíthat az ablakon,az döfi!
De aki "csak" lediplomázott,mert majd úgy tuti lesz,vagy mert pont arra a szakra vették csak fel,és van diplomája amivel húst süt......
Akkor inkább megszerzem a szakmai tapasztalatot suli nélkül. smiley
Naplózva

"...súlyosan gyengeelméjű,a debilitás határán áll,iq-ja 20-30 közé tehető..."
"...fuss Forrest,fuss..."
"Vigyázat,sárkány van nálam,és nem félek használni!"
"...átkozott Coimbrák..."
Ne vitatkozz jó tündér,a kívánság,az kívánság,térdelj csak le szépen
Riggs
Vendég
« Válasz #3213 Dátum: 2011. január 26. 00:07:19 am »

Még annyit tennék hozzá,hogy becsülöm azokat akik kibírnak 4+5évet különböző oktatási intézetekben,azért,mert valamelyik téma annyira érdekli,hogy diplomát akar belőle szerezni,és végig seggeli a többi 8 tantárgy óráit is,amiket 99%-ban kihajíthat az ablakon,az döfi!
De aki "csak" lediplomázott,mert majd úgy tuti lesz,vagy mert pont arra a szakra vették csak fel,és van diplomája amivel húst süt......
Akkor inkább megszerzem a szakmai tapasztalatot suli nélkül. smiley

Igen, elég sok közhely és általánosítás hangzik el pro és kontra. Tőled az a "csak nyolc általánosom van, akkor buzi vagyok?" verte ki a biztit. Általában értelmes dolgokat olvastam tőled, kissé megleptél ezzel. Igen, hülyeségnek tartom ezt a beírásodat. Ez olyan "van akváriumod...."-os izé volt. Roll Eyes

Nem azért írom amit írok, mert elvégeztem egy fősulit. Hanem mert ha már pörög a téma, hátha olyan megvilágításba tudom helyezni, ami esetleg elgondolkodtató a frázispuffogtatók számára. Mert azt látom, hogy többeket érdekel. És bosszant néha a demagógia és az előítélet, mert igazságtalan. Kárt meg nem teszek senkiben azzal, ha leírom a véleményem. Csak egy fórum ez, vagy mi.  Wink

Szerintem tudod te is, hogy - a példádnál maradva - egy hídépítéséhez szükség van magasszintű mérnöki ismeretekre, statikára, szilárdságtanra, geológiai ismeretekre, matematikára, fizikára, anyagismeretre, stb stb....  és ez mind olyan, ami csak és kizárólag szakirányú, spec tanulással sajátítható el. Hiába vagy jó hegesztő, vagy kiváló gépkezelő, lehet ötven év gyakorlatod ebben, az életben nem tudnánk összehozni egy pici hidat sem. Spec nekem még a teodolit kezelése sem menne, nemhogy mondjuk egy daru kezelése... Wink Tongue

Abban max egyetértünk, hogy a munkának csak becsületesen van értelme, és a tapasztalat felér egy iskolával. Sokan túlmisztifikálják a diplomát, talán ezért vársz el sokat. De előtted is mint előttem hiába lenne számtalan képlet meg táblázat, plusz egy nagytudású lapitopi, nem tudnék felelősséggel hidat gyártani. Nem mert buták vagyunk, hanem mert nem értünk hozzá. Mert azon a szakterületen az a mérnök a kompetens. És ezt el kell ismerni - márha nem dől össze az a híd.  Azn
Naplózva
MR.V12

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6071


Üzemképtelenítő


« Válasz #3214 Dátum: 2011. január 26. 00:39:58 am »

Értelmes dolgokat tőlem?? crazy2
Épp egy picit nem figyelhettem oda........ Cheesy Grin Roll Eyes
Persze,mindenki azt csinálja amihez ért,akkor nem lesz baj,menj,holnap csukj le egy úniós pénz elosztó fehérgallérost,vagy egy,az Andrássy úti palotát elkótyavetyélő önkormányzati képviselőt,vagy egy bkv volt vezért,én meg megyek,holnap reggel jól meg spanolom a kúpos törő ékszíjait 904 Smileszerel,és ijedtemben ledarálok vagy 2000tonna követ 2hüvelyknél kisebbre.
És mindenki boldog lesz. angel
Naplózva

"...súlyosan gyengeelméjű,a debilitás határán áll,iq-ja 20-30 közé tehető..."
"...fuss Forrest,fuss..."
"Vigyázat,sárkány van nálam,és nem félek használni!"
"...átkozott Coimbrák..."
Ne vitatkozz jó tündér,a kívánság,az kívánság,térdelj csak le szépen
Riggs
Vendég
« Válasz #3215 Dátum: 2011. január 26. 07:15:11 am »

Értelmes dolgokat tőlem?? crazy2
Épp egy picit nem figyelhettem oda........ Cheesy Grin Roll Eyes
Persze,mindenki azt csinálja amihez ért,akkor nem lesz baj,menj,holnap csukj le egy úniós pénz elosztó fehérgallérost,vagy egy,az Andrássy úti palotát elkótyavetyélő önkormányzati képviselőt,vagy egy bkv volt vezért,én meg megyek,holnap reggel jól meg spanolom a kúpos törő ékszíjait 904 Smileszerel,és ijedtemben ledarálok vagy 2000tonna követ 2hüvelyknél kisebbre.
És mindenki boldog lesz. angel

Én a magam szintjén tudok csak teljesíteni. Sem képzettségem sem elég gyakorlaton nincs a fehér gallérosok nyakon csípéséhez. A helyi hülyék az én keresztem, a családi ház betörők, a kocsmai nagyfiúk, a családon belül kemények tartoznak főleg a munkámhoz. Az ő "ténykedéseik" sem éppen törvényesek, így hát igyekszem megtenni mindent, hogy ne is gyakorolhassák kedvenc sportjaikat.

Egy kis murvát darálhatnál és nyomathatnál ide az autóbeállómra, mielőtt végleg elnyeli a mocsár az erre tévedőket. Fénypostával jöhet, majd Aladárral kinyittatom az ablakot/kokat.
Naplózva
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3216 Dátum: 2011. január 26. 08:01:28 am »

Kéretik mindenkit aki tervezi vagy már útban van a csomag hozzám németbe jelezze, mert változtak a dolgok és hamarosan egy ideig otthon leszek, és majd csak később kell valózsínű kijönnöm még pár hétre Fritzföldre...
Naplózva

Bence
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3217 Dátum: 2011. január 26. 08:38:47 am »


DE. Aki végigtanul nagyjából becsületesen akár egy akármi szocped fősulit, az is szerez olyan ismereteket, melyek a későbbikben igenis használhatók a mindennapi munkavégzés során. Számít az a tudás, amit a sulin a fejekbe töltenek.
Az már ismét az állam pénzügyi szemléletének eredménye, hogy koránt sem biztosít annyi munkalehetőséget, amelyek felvennék a képesített munkaerő nagy részét - hiszen az megint pénzbe kerülne. Így marad a sok munkanélküli, vagy nem a képesítésének megfelelő helyen dolgozó túlképzett ember, aki kitörölheti a diplomájával. És ez nem a "diplomások" hibája, hidd el....
Még mindíg azt mondom, hogy aki elvégez egy vagy több főiskolát vagy egyetemet, az letesz valamit az asztalra. Beletesz időt, pénzt, szellemi energiát ebbe a több évig tartó dologba. Épp ezért ezt el kéne ismerni, és meg kéne becsülni sztem.Sokan még erre sem képesek....   Nem fikázni, meg hülyeségeket írni, mint  néhányan korábban.
Jártatok felsőoktatási intézménybe? Csak úgy kíváncsi lennék.....

Erik   

Pont itt írtad le az egész rendszer bukásának az okát. Az aki végigtanulja az tételezzük fel 1-10% viszont a másik 90-99% viszont nem. A tanár és az iskola vezetése belátja, hogy ha a 90-99%-ot kivágja nem él meg ezért leviszi a bekerülési szint alá a követelményi szintet is, tehát ha lenne valaki, aki beletartozna abba az 1-10%-ba, az is bukásra van ítélve az életben, azokkal szemben, akik ezt a liberális, piacgazdasághoz igazított felsőoktatási intézmények helyett egy fizetős gyakorlati tapasztalatot adó iskolába jártak. A pikantéria, hogy ezt a rendszert pont az a réteg találta ki, aki meg tudja fizetni a magán iskolákat, ezzel biztosítva utódainak behozhatatlan előnyt a társadalom többi tagjával szemben és igen el is jutottunk a "csendes Háború" című könyvig, mindegy.

3 felsőoktatási intézménybe jártam 1997-től, amiből az utolsót 2004-ben önhibámon kívül nem végeztem el, illetve 2 barátnő diplomázott mellettem, akiknek szabadidőmben sokat segítettem, sőt évente 4-5 főt felvételiztetek, döntő többségében friss diplomásoknak, úgyhogy látom a tendenciát.

Félreértés ne essék nincs bajom a diplomásokkal, a rendszerrel van bajom.
Naplózva

Főmordor.
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #3218 Dátum: 2011. január 26. 08:45:17 am »

Még annyit tennék hozzá,hogy becsülöm azokat akik kibírnak 4+5évet különböző oktatási intézetekben,azért,mert valamelyik téma annyira érdekli,hogy diplomát akar belőle szerezni,és végig seggeli a többi 8 tantárgy óráit is,amiket 99%-ban kihajíthat az ablakon,az döfi!
De aki "csak" lediplomázott,mert majd úgy tuti lesz,vagy mert pont arra a szakra vették csak fel,és van diplomája amivel húst süt......
Akkor inkább megszerzem a szakmai tapasztalatot suli nélkül. smiley

Én valamiért valahol MR_EL TUDOK EGYETÉRTENI? TALÁN AZÉRT MERT kétkezi munkás vagyok....tartom magam ahhoz, hogy a mai főiskolások(leendő diplomások) jelentős része nem azért ment felsőoktatási intézménybe,mert ő valami pluszt akart letenni, hanem mert anyu/apu fizeti neki, és addig se kell összekoszolni a kezét.Gondolom olyannak, aki főiskolán végzett,ez szarul eshet, de amilyen főiskolásokat, egyetemistákat látok naponta(és ők a jövő), háááát...Valószinüleg oktatják a szerda délben atomra beállva a Moszkva téren cimű fejezetet is, de a mi időnkben ezért elvittek a rendőrök, ma meg szegény egyetemisták....
Érdekes módon a kétkezi munkákból nem kell diplomázni....Max mestervizsga van, és valahogy szivesebben viszem egy autószerelő mesterhez a kocsimat, mint  egy diplomás autószerelőhöz, és a házamat se szeretném egy diplomás kőművessel felépitettni, jó nekem a mester is...Egyébként a mestervizsgához több kell, mint a diplomához..
Jártam én is gimnáziumba, és nem azért hagytam abba, mert hülye voltam, hanem mert marhára nem a plusz képzésről szólt, inni meg bárhol lehet(a fű akkor még nem volt trendi)....
Kiváncsi leszek, egyáltalán ebből a felnövő generációból látunk e majd nyugdijat, mert gondolom Rubikok, Ceizelek,Anisits-ok nem lesznek belőlük....
Egyébként ha valaki diplomás, és nem talál állást, akkor télleg olyan jó, ha ő nem megy el dolgozni, hanem várja a segélyeket??? Fel lehet fogni igy is, de ez valahogy olyan, mint Kolompár Winnettou felfogása.Nemrég nekem is volt egy féléves kiesés a munkából, rengeteg helyre túlképzett voltam, és ezért nem vettek fel. Persze várhattam volna még, de inkább módositottam a pályán, letettem még egy jogsit, és új utakon kezdtem el újra..Persze lehet hogy én vagyok degenerált, mert az állam is eltarthatna, de valahogy az nem az én műfajom. Ezen okokból nem is tudom sajnálni őket,amikor nem tudnak elhelyezkedni, pedig diplomások...a vasgyárban volna még hely, ha volna vasgyár...Sajnos ha megkérdezel 1000 embert, mi akar lenni, gyaniton 10 se akar kétkezi lenni, hanem manager, rendszergazda, stb...Termelés nélkül viszont mit akar managelni?Persze valamennyire szükség van diplomásokra is, felsővezetés, stb, de biztos nincs ennyire, mint amennyien erre a pályára lépnének.Sajnos ezt tudják is már a suli elkezdésekor, mégis várnak a sültgalambra...
Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
Promega
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3724



« Válasz #3219 Dátum: 2011. január 26. 08:49:24 am »

Naja... az állások egyik feléhez túlképzett vagyok, a másik feléhez meg képzetlen  Lips Sealed angry 1561 1566 842 847
Naplózva
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #3220 Dátum: 2011. január 26. 09:02:57 am »

De ez mindenkivel igy van, mégis találnak állást...nem sirnak, hogy nem tudnak elhelyezkedni diplomásként,hanem elhelyezkednek másként. Vagy anyu eltartja őket...Én továbbra is azt vallom, hogy aki dolgozni akar, az el tud helyezkedni, mégha rangon alulinak tartja is..
Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3221 Dátum: 2011. január 26. 09:06:33 am »

Sőt tovább megyek. Szakképzett munkaerő hiány van. Legalábbis mifelénk.
Naplózva

Főmordor.
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #3222 Dátum: 2011. január 26. 09:36:25 am »

Sőt tovább megyek. Szakképzett munkaerő hiány van. Legalábbis mifelénk.

Nem trendi szakmát tanulni..:Sad(
Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3223 Dátum: 2011. január 26. 09:53:08 am »

Nem csak a szakmunkásokat tekintve van hiány, hanem pl. mérnökökből is komoly hiány van.
Am meg láttam vitáztatok erről a felsőoktatási dologról. Nem csak az államnak az érdeke, hogy a diákok fizessenek. Az egyetemnek is komoly pénzt jelentenek a diákok. Fejenként 300 ezer arany forintot. Ezt én eg elég komoly fejpénznek tartom.
Ezen gondolkodjatok el. Ez nem kevés, és felvesznek egy csomó embert. Magamról tudom, mert az első félévben szinte csak a nagy előadó termekbe voltak óráink. Utána kihullott egy csomó ember 2 félév alatt, és már egyszer sem vagyunk ezekben a tantermekben, ha éppen nem vizsgánk van, de az egy másik történet.
A másik meg az, hogy nehogy úgy gondoljátok, hogy csakis a diplomásoknak nem jut nekik méltó munka. Pl. egy barátom a vendéglős végzettségével, minimálbér alatt konyhai kisegítőként dolgozik.
A harmadik meg végül az, hogy a diplomás az utolsó olyan ember, aki a segélyért áll sorba. Nem tudom ezt a segélyes hülyeséget ki találta ki, de gondolkodjon el ezen a kijelentésén még egyszer.
Naplózva
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #3224 Dátum: 2011. január 26. 10:01:26 am »

Nem csak a szakmunkásokat tekintve van hiány, hanem pl. mérnökökből is komoly hiány van.
Am meg láttam vitáztatok erről a felsőoktatási dologról. Nem csak az államnak az érdeke, hogy a diákok fizessenek. Az egyetemnek is komoly pénzt jelentenek a diákok. Fejenként 300 ezer arany forintot. Ezt én eg elég komoly fejpénznek tartom.
Ezen gondolkodjatok el. Ez nem kevés, és felvesznek egy csomó embert. Magamról tudom, mert az első félévben szinte csak a nagy előadó termekbe voltak óráink. Utána kihullott egy csomó ember 2 félév alatt, és már egyszer sem vagyunk ezekben a tantermekben, ha éppen nem vizsgánk van, de az egy másik történet.
A másik meg az, hogy nehogy úgy gondoljátok, hogy csakis a diplomásoknak nem jut nekik méltó munka. Pl. egy barátom a vendéglős végzettségével, minimálbér alatt konyhai kisegítőként dolgozik.
A harmadik meg végül az, hogy a diplomás az utolsó olyan ember, aki a segélyért áll sorba. Nem tudom ezt a segélyes hülyeséget ki találta ki, de gondolkodjon el ezen a kijelentésén még egyszer.

elépzelhető, hogy ő az utolsó mber, aki sorbanáll segélyért, nálunk az utolsók is bekerültek...Amikor én mentem be a munkaügyi központba állásajánlatért, a 80%-uk diplomás volt,akik ott voltak..sirtak is, hidd el...
Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3225 Dátum: 2011. január 26. 10:01:46 am »

Kérdés: Mennyit hamikázik egy E30 327ETA autómata verda Smiley
Naplózva

Bence
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3226 Dátum: 2011. január 26. 10:04:40 am »

MrV12 alatt 18-at, Miki24v alatt meg 8-at. Cheesy
Naplózva

Főmordor.
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3227 Dátum: 2011. január 26. 10:08:38 am »

Akkor alattam 12  Cheesy
Naplózva

Bence
BMWWWW
Kicsi Én
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2325


Öreg járgány szivatóval indul


« Válasz #3228 Dátum: 2011. január 26. 11:20:16 am »

Akkor alattam 12  Cheesy

Úgy!
Naplózva

pannon 9341256
Ezen hívj ha mersz!!!

Hidd el, hogy úgy lesz, és megtörténik!
petig
Vendég
« Válasz #3229 Dátum: 2011. január 26. 11:28:58 am »

Peti, te tudod, hány diplomásra van szükség a gazdaságban? Miért hiszed el ezt a szamárságot, hogy a diploma birtoklása egyenlő a munka utálatával? Miért mondasz ennyi haszontalan közhelyet?
A diploma egy bizonyítvány. Igazolja, hogy eredményesen sajátítottál el az általános képzésnél magasabb szintű tananyagot, szereztél az átlagosnál nagyobb mértékű ismeretet egy szakterületen. Nem az a nyomorult záróvizsga a lényeg, hanem az iskolában töltött nyolc vagy tíz félév. Hidd el, az ott tanulók - és ez főleg igaz a levelező tagozatosokra - nagy hányada komolyan veszi ezt. Az igaz, hogy az iskolások nagy hányada azért jár felsőoktatási intézménybe, mert abban bízik, hogy így jobban tud boldogulni. De azt is hidd el, hogy ez a legtöbb eseteben nem elég az iskola elvégzéséhez. Ha minél több magasan képzett ember tagja a társadalomnak, az a társadalom minden egyedére kihat pozitív irányban. Neked is az az érdeked, hogy minél több diplomás legyen, elárulom, bármennyire hihetetlen....
És egyben igazad van, nem a diploma a lényeg, hanem az, hogy mindenki a saját adottságaihoz képest végezze a legjobb munkát.


Figyu Riggs

A diplomával alapvetően az a helyzet nézeteim szerint hogy túlságosan sokra tartják a papírt ami valójában a diploma.Nem arra gondoltam hogy nem kellenek csak ésszerűbb képzést is kaphatnának vagy adhatnának nekik.(nekünk).Való igaz nem kis teljesítmény végigülni a tizenévet.Rengeteg feleslegesen lediplomázott fiatal kerül ki az iskolából aki potenciális munkanélküli jelölt.TK,bölcsész,stb.A vízügyi és környezet mérnökökről ne is beszéljünk.Nincs annyi munkahely, amennyi végzett ember.EZ TÉNY!Ameddig tanul egy "polgár" ,kiesik a termelésből és nem hajt kézzel fogható gazdasági teljesítményt.Szerintem ki kellene tudni a gazdaságot szolgálni szakemberekkel és nem többet képezni mint amire szükség van.Ami ezen a téren folyik az túltermelés és teljesen feleslegesen elvesztegetett humán erőforrás.Szervezéssel és józan gondolkodással megoldható lenne ez is véleményem szerint.Minden iskola tulajdonképpen alkalmazott képző.Azt, hogy hogyan kell az életben boldogulni nem tanítja.Hogyan is tanítaná hiszen az oktató is alkalmazott aki a közjuttatásokra hajt.Nyári szünet,korai nyugdíj....Az állami gondoskodás a csőd szélén van.Nem az innenső szélén.Mindenki vagy magáról gondoskodik, vagy alámerül helyzet van.Nem csak itt, világméretű a baj.Ebben a helyzetben pazarló módon az emberi tényezőt parkoló pályán hagyni,(segélyt osztani,átképezgetni majd csak lesz valahogy...hozzáállást erősíteni)elmebaj.Nem vagyok pedagógus ellenes csak az oktatási rendszerben alapvető hiányosságokat vélek felfedezni.A vállalkozószak meg közröhej.Hogyan váljunk droiddá szaknak kellene nevezni.Nem kap senki megfelelő igazi képzést az életre.Elméleti tudást igen amiért nem adnak kenyeret a boltban.Nem a tudás a hatalom hanem az alkalmazott tudás.Abból szerintem elég kevés van.Ezért vélekedek a diplomásokról így a diplomáról.
Naplózva
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3230 Dátum: 2011. január 26. 11:43:54 am »

Még mindig itt tartotok? Majd szóljatok ha sikerült közös nevezőre jutni...  Evil Qrva unalmas egy téma...  Evil
Naplózva
Gisti
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4231



« Válasz #3231 Dátum: 2011. január 26. 11:47:17 am »

Szerintem teljesen mindegy ki milyen végzettségű ha a munkáját profi szinten végzi. Mindenkitől lehet tanulni valamit de azért jobban megbecsülni egy diplomást mint egy JÓ szakmunkást mert tovább ült az iskolapadban szerintem nem korrekt. És ezennel itt részemről be is fejeztem.
Naplózva

+36/70/77-97-815
E23 745i 
E39 525d touring
E46 320 Ci
Triumph Herald 13/60
Yamaha Fj 1200
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #3232 Dátum: 2011. január 26. 11:51:41 am »

Szerintem teljesen mindegy ki milyen végzettségű ha a munkáját profi szinten végzi. Mindenkitől lehet tanulni valamit de azért jobban megbecsülni egy diplomást mint egy JÓ szakmunkást mert tovább ült az iskolapadban szerintem nem korrekt. És ezennel itt részemről be is fejeztem.

ott a pont!
Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #3233 Dátum: 2011. január 26. 12:03:58 pm »

Amúgy meg meg kellene nézni mennyi diplomásra van szükség a gazdaságban.Sztem aki tud az elhelyezkedik vhol aki nem sorban áll segélyosztáskor.Minek annyi diplomás?Mert a kétkezi meló büdös?Nem az a lényeg hogy ki mit csinál hnem hogy hogyan!!!!

Á igen egyet értek teljesen  Wink Nyilván kell a diplomás,de manapság mindenki az szeretne lenni.Nem igazán hallok szakmunkásról.Az unoka öcsém cnc programozó ként végzett szakközépben.Gyakorlata egyenlő volt a nullával.Most egy szakiskolába jár,sok gyakorlattal és szereti,az osztály tárasak is normálisabbak,a tanárok napra készek,sokkal jobban érzi az egészet.
Nem a tanulással van a baj,hanem a világgal.A munkahelyemen is érezhető a probléma (Siemens),mármint a vezetőségi.Okosak,néha lejönnek körülnéznek,köszönni hát 10-ből talán 2 szer.Hibát hibára halmoznak,semmi következmény ellenben a melós hibázik egyből fegyelmi (ami bónusz megvonással jár) a beosztásom csoportvezető.Két tűz között vagyok,de a melóst becsülöm én is az vagyok.Minden tiszteletem a kolegáimé  akik folyamatos műszakban áll. 12 órázás rövid kajaszünetekkel dolgoznak.Az okoskák islerezgetnek szolg. kocsi telefon ilyen olyan juttatás és azon pörög még még,amíg a köcsög Német "testvérüzem" jobb feltételekkel gépekkel fele annyit teljesít  shocked
Na menjenek a faszba,ezért ne tanuljanak ezért kár diplomázni.Ismerem a vezérkart a kb 20-on emberből talán 2 emberke aki figyel ránk is.
Ezzel nem azt mondom nem kell az értelmiség,de a minőség és a mennyiség legyen arányos,mert legyünk őszinték,kik irányítják az országot...........na érezzük is a munkájuk gyümölcsét,de rendesen. undecided
Naplózva

750ia
VA E21
Vendég
« Válasz #3234 Dátum: 2011. január 26. 12:37:47 pm »

Retro közlekedésbiztonsági oktatófilm-ek a 80 -as évekből, egy kis star wars zenével fűszerezve Smiley

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/motoros_interju/sebesseg-biztonsag-1981-81544

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/motoros_interju/manverezes-es-kozlekedesbiztonsag-1982-81541

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/motoros_interju/megertest-1979-81540   

2:30 tól jövök én. Smiley

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/motoros_interju/ami-rajtunk-mulik-1980-81539
« Utoljára szerkesztve: 2011. január 26. 12:43:07 pm írta Indy » Naplózva
Mpower
Vendég
« Válasz #3235 Dátum: 2011. január 26. 16:49:21 pm »

Milyeneket satuznak meg kanyarodnak a ezerkecskékkel Cheesy
Naplózva
Dannert

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 908



« Válasz #3236 Dátum: 2011. január 26. 17:35:53 pm »

inkább 5:20-tól vagy Tongue
egyébként tök jók ezek az oktató filmek. miért nem vetítenek ilyeneket a valóvilág helyett?? undecided
Naplózva
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3237 Dátum: 2011. január 26. 17:58:06 pm »

http://www.sportmotor.hu/motoros_videok/motoros_interju/megertest-1979-81540    

0:15nél Gisti a belső sávban a Volvóval  Evil

Aztán majdnem elgombáz egy gyalogost 1:18nál Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2011. január 26. 18:07:05 pm írta TraBence » Naplózva

Bence
Gisti
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4231



« Válasz #3238 Dátum: 2011. január 26. 18:01:39 pm »

Bence! Nekem van szülinapom és te vagy részeg?
Az egy FIAT! Cheesy
Naplózva

+36/70/77-97-815
E23 745i 
E39 525d touring
E46 320 Ci
Triumph Herald 13/60
Yamaha Fj 1200
Promega
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3724



« Válasz #3239 Dátum: 2011. január 26. 18:04:52 pm »

Drakula! 572
Naplózva
Oldalak: 1 ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 277   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!