CápaBMW fórum
2024. április 27. 08:04:35 am *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 190   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Offtopic; minden, ami a CápaBMW-seket a Cápákon kívül érdekli  (Megtekintve 2445362 alkalommal)
g

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 140


Az ördög jobb és bal keze


« Válasz #3090 Dátum: 2008. augusztus 10. 16:54:00 pm »

Idézet

akkor ügyebár a saját biztosítódhoz kell elmenned a kárt felméretni.

mióta is?

Hol teszed meg a kárbejelentést?

Ez sajnos tényleg így van. A károkozó biztosítójánál teszel kárbejelentést. Azért tejelsz jó biztosítónál, hogy az általad okozott kár gyorsan rendezésre kerüljön. Csak sajnos az emberek nagyrésze ezt telibe szarja. No comment...
Naplózva

Ősállat...
Radyus
Vendég
« Válasz #3091 Dátum: 2008. augusztus 10. 18:14:30 pm »

Idézet

akkor ügyebár a saját biztosítódhoz kell elmenned a kárt felméretni.

mióta is?

Hol teszed meg a kárbejelentést?


A károkozó biztosítójánál! Tehát finoman fogalmazva: cseszheted az első osztályú köteleződet, ha beléd száll egy MÁV-os. (Ami most már nincs.)

Amúgy a gondolkodásmódodat (olcsó húsnak híg a leve; lehet hogy ami most olcsóbb az később nagyon drága lesz; stb.) nagyon értékelem, én is így gondolkodom szinte mindenben, kivéve a kötelező biztosításokat! Ez véleményem szerint egy regadóhoz hasonló, gusztustalan bőrlehúzás, és semmilyen ideológiát nem lehet találni rá! Legalább is én már próbáltam, de a következőknél mindig elakadtam:

-miért fizessek egy 2.3-as szívódízel Sierrára kétszer annyit, mint más az egyliteres Polóra? Ha belerongyolok egy 600-as Mercibe akkor nem mindegy, hogy mivel csinálok benne 4 milliós kárt??

-nem mindenki vezet egyformán, és a balesetmentes közlekedést honorálni kell! Ezt Bonus-Malus rendszernek hívják. Aki nem okoz balesetet, az egyre kevesebbet fizet, aki okoz, az egyre többet! DE AKKOR HOGY JÖN IDE AZ ÉLETKOR??? Miért is fizetek én 26 évesen többet, mint egy 50 éves??? (Vagy mi jelentőssége van hogy férfi vagy nő vagy-e, amíg nem okozol balesetet? Ha meg okozol, akkor sem lenne szabad, hogy jelentőssége legyen, mert erre van a B-M!)

-ami pedig a bztosítók különbségeit illeti (320-ra és 735-re valamiért nincs sok különbség), nekem a legolcsóbb most évi 72 ezer, a nagy része 120-240 ezer, a csúcs meg 640 ezer/év!!! (Mindez B6-ban!)


Összességében annyit tudok mondani, hogy először azokat lőném fejbe, akik ezt kitaláltak és törvényi hátteret adtak hozzá! (Utána jönnének a regisztrációs adóért felelősek!) 946
« Utoljára szerkesztve: 2008. augusztus 10. 18:18:24 pm írta Radyus » Naplózva
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3092 Dátum: 2008. augusztus 10. 18:34:10 pm »

Erre a biztosítós dologra asszem 02 írt egy elég kemény, de annál okosabb hsz-t.
Most megpróbálom finomabban elmondani, de az Ővé sokkal velősebb és igazabb volt.

Kit érdekel, hogy évi 3-al több vagy 4-el kevesebb, amikor egy teli tank kb 20 ezer? Akkor az illető nem jár kocsival, nem tankol bele, ennyire számít 3-4 ezer forint/ÉV, ismétlem/ÉV!!! Nekem fontosabb, hogy ha netán karambolozok, akkor legyen esetleg iroda, kárfelmérő, stb. ne pedig egy "virtuális" cég, akinek valahol BP-en van egy irodája, de van net, meg tel. és azon is lehet szerződést kötni. Ha meg nem jön a csekk, akkor kereséglj, telefonálj (el vagy 1-2 ezert) vagy rettegj. Kössz, de kössz nem!

Ha csak 3-4 ezer Ft.lenne a különbség senkit sem érdekelne DE NEM ANNYI !
HA NEKED 100.000 Ft ÉVES PLUSSZ KIADÁS nem számít enek szívből örülök.   Wink

KGFB 2008 - Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás tarifatáblázat

Biztosító 1/4 éves díj Éves díj
GENERTEL 9 796  39 182   
TIR 12 616  50 462  
KH 14 352  < TD align=right> 57 408  
UNION 15 925  63 700 
GENERALI 16 976  67 903 
GARANCIA 17 472  69 888  
AEGON 18 168  72 672 
UNIQA 19 474  77 897  
ALLIANZ 25 800  103 200 
SIGNAL 34 986  139 944  

Amit az autómra költök azt ha van miből szívesen teszem.
Mert tudom,hogy jobb,szebb,megbízhatóbb lesz tőle.   Wink Roll Eyes
De egy tetves biztosítónak,akik így se úgy se akarnak fizetni tök mindegy melyikről beszélünk,
már ne is haragudjatok de a lehető legkevesebbet akarok kifizetni.   eusa_naughty eusa_naughty eusa_naughty
A semmiért nem szívesen fizetek. 1084
Ha ezért én egy fukar szarrágó vagyok akkor büszkén vállalom.   undecided 

Nem vagy fukar. ha én a nevemre kötöttem volna a biztosítást akkor a MÁV-nál 82 ezer lett volna egy évre a TD-re. A többire nemigazán emlékszem, de a legdrágább vmi 300 ezer lett volna évente.
Egy 24 éves autóra...
És most ne jöjjön senki se azzal, hogy friss a jogsim (október 13-án lesz meg 2 éve) meg hogy nagy motor van a kocsiban, meg hogy fiatal vagyok.
Pofátlanság ennyit kérni a semmiért. (a 80 ezeret még megértem de az évi 100 ezernél nagyobb díjat biztosító társaságokat A00-ban már NEM)!

Párszor már említettem 1984 óta van A,B,C,jogosítványom.
Azóta vezetek motort,autót,teherautót.
Mindegyikből a sajátjaimat is!
Soha sem volt sajáthibás balasetem. OK.ehhez szerencse is kell,ezt aláírom.
Nem tudom hány éve van kötelező felelősség biztosítás,
de azóta nagyon sok pénzt kihúztak a zsebemből.
Szerintem most vehetnék egy nagyon jó BMW-t belőle.   confused


Persze, csak ha egyszer elbambulsz, és így jársz mint a Suzukis, és hirtelen kiemelnek vagy 10gurigát a zsebedből, akkor annyira nem lenne kellemes a helyzet...

http://www.haon.hu/hirek/im:haon:news-hajdubihar/cikk/luxusauto-karambolja-az-egyetem-teren/cn/news-20071018-03522393

Nem értem. Sajnos semmi sem derül ki a linkből,csak a balasetről megtörténtéről egy pár sor.
Nem értem mire gondolsz.
Nem volt biztosítása a károkozónak ? Vagy mi a szösz ?
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
g

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 140


Az ördög jobb és bal keze


« Válasz #3093 Dátum: 2008. augusztus 10. 18:46:55 pm »

Erre a biztosítós dologra asszem 02 írt egy elég kemény, de annál okosabb hsz-t.
Most megpróbálom finomabban elmondani, de az Ővé sokkal velősebb és igazabb volt.

Kit érdekel, hogy évi 3-al több vagy 4-el kevesebb, amikor egy teli tank kb 20 ezer? Akkor az illető nem jár kocsival, nem tankol bele, ennyire számít 3-4 ezer forint/ÉV, ismétlem/ÉV!!! Nekem fontosabb, hogy ha netán karambolozok, akkor legyen esetleg iroda, kárfelmérő, stb. ne pedig egy "virtuális" cég, akinek valahol BP-en van egy irodája, de van net, meg tel. és azon is lehet szerződést kötni. Ha meg nem jön a csekk, akkor kereséglj, telefonálj (el vagy 1-2 ezert) vagy rettegj. Kössz, de kössz nem!

Ha csak 3-4 ezer Ft.lenne a különbség senkit sem érdekelne DE NEM ANNYI !
HA NEKED 100.000 Ft ÉVES PLUSSZ KIADÁS nem számít enek szívből örülök.   Wink

KGFB 2008 - Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás tarifatáblázat

Biztosító 1/4 éves díj Éves díj
GENERTEL 9 796  39 182   
TIR 12 616  50 462  
KH 14 352  < TD align=right> 57 408  
UNION 15 925  63 700 
GENERALI 16 976  67 903 
GARANCIA 17 472  69 888  
AEGON 18 168  72 672 
UNIQA 19 474  77 897  
ALLIANZ 25 800  103 200 
SIGNAL 34 986  139 944  

Amit az autómra költök azt ha van miből szívesen teszem.
Mert tudom,hogy jobb,szebb,megbízhatóbb lesz tőle.   Wink Roll Eyes
De egy tetves biztosítónak,akik így se úgy se akarnak fizetni tök mindegy melyikről beszélünk,
már ne is haragudjatok de a lehető legkevesebbet akarok kifizetni.   eusa_naughty eusa_naughty eusa_naughty
A semmiért nem szívesen fizetek. 1084
Ha ezért én egy fukar szarrágó vagyok akkor büszkén vállalom.   undecided 

Nem vagy fukar. ha én a nevemre kötöttem volna a biztosítást akkor a MÁV-nál 82 ezer lett volna egy évre a TD-re. A többire nemigazán emlékszem, de a legdrágább vmi 300 ezer lett volna évente.
Egy 24 éves autóra...
És most ne jöjjön senki se azzal, hogy friss a jogsim (október 13-án lesz meg 2 éve) meg hogy nagy motor van a kocsiban, meg hogy fiatal vagyok.
Pofátlanság ennyit kérni a semmiért. (a 80 ezeret még megértem de az évi 100 ezernél nagyobb díjat biztosító társaságokat A00-ban már NEM)!

Párszor már említettem 1984 óta van A,B,C,jogosítványom.
Azóta vezetek motort,autót,teherautót.
Mindegyikből a sajátjaimat is!
Soha sem volt sajáthibás balasetem. OK.ehhez szerencse is kell,ezt aláírom.
Nem tudom hány éve van kötelező felelősség biztosítás,
de azóta nagyon sok pénzt kihúztak a zsebemből.
Szerintem most vehetnék egy nagyon jó BMW-t belőle.   confused


Persze, csak ha egyszer elbambulsz, és így jársz mint a Suzukis, és hirtelen kiemelnek vagy 10gurigát a zsebedből, akkor annyira nem lenne kellemes a helyzet...

http://www.haon.hu/hirek/im:haon:news-hajdubihar/cikk/luxusauto-karambolja-az-egyetem-teren/cn/news-20071018-03522393

Nem értem. Sajnos semmi sem derül ki a linkből,csak a balasetről megtörténtéről egy pár sor.
Nem értem mire gondolsz.
Nem volt biztosítása a károkozónak ? Vagy mi a szösz ?

Ezt csak erre linkeltem:
 "Nem tudom hány éve van kötelező felelősség biztosítás,
de azóta nagyon sok pénzt kihúztak a zsebemből.
Szerintem most vehetnék egy nagyon jó BMW-t belőle"

Lényeg a lényeg, sajnos ez van, fizetni kell, nem tudsz mit tenni Vele...
Naplózva

Ősállat...
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3094 Dátum: 2008. augusztus 10. 18:48:10 pm »

Erre a biztosítós dologra asszem 02 írt egy elég kemény, de annál okosabb hsz-t.
Most megpróbálom finomabban elmondani, de az Ővé sokkal velősebb és igazabb volt.

Kit érdekel, hogy évi 3-al több vagy 4-el kevesebb, amikor egy teli tank kb 20 ezer? Akkor az illető nem jár kocsival, nem tankol bele, ennyire számít 3-4 ezer forint/ÉV, ismétlem/ÉV!!! Nekem fontosabb, hogy ha netán karambolozok, akkor legyen esetleg iroda, kárfelmérő, stb. ne pedig egy "virtuális" cég, akinek valahol BP-en van egy irodája, de van net, meg tel. és azon is lehet szerződést kötni. Ha meg nem jön a csekk, akkor kereséglj, telefonálj (el vagy 1-2 ezert) vagy rettegj. Kössz, de kössz nem!

Ha csak 3-4 ezer Ft.lenne a különbség senkit sem érdekelne DE NEM ANNYI !
HA NEKED 100.000 Ft ÉVES PLUSSZ KIADÁS nem számít enek szívből örülök.   Wink

KGFB 2008 - Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás tarifatáblázat

Biztosító 1/4 éves díj              Éves díj
GENERTEL 9 796                     39 182   
TIR 12 616                         50 462  
KH 14 352  < TD align=right> 57 408  
UNION 15 925                     63 700 
GENERALI 16 976                 67 903 
GARANCIA 17 472                69 888  
AEGON 18 168                     72 672 
UNIQA 19 474                     77 897  
ALLIANZ 25 800                 103 200 
SIGNAL 34 986                    139 944  

Amit az autómra költök azt ha van miből szívesen teszem.
Mert tudom,hogy jobb,szebb,megbízhatóbb lesz tőle.   Wink Roll Eyes
De egy tetves biztosítónak,akik így se úgy se akarnak fizetni tök mindegy melyikről beszélünk,
már ne is haragudjatok de a lehető legkevesebbet akarok kifizetni.   eusa_naughty eusa_naughty eusa_naughty
A semmiért nem szívesen fizetek. 1084
Ha ezért én egy fukar szarrágó vagyok akkor büszkén vállalom.   undecided 


Sajnálom, hogy Neked ennyi lenne, de én magamból indultam ki. Nekem mindenféle trükk nélkül, B1-el 40 alatt van.

A másik, amire én elsősorban céloztam, az az, hogy ne azt nézd, hogy mennyi a legolcsóbb és a legdrágább között a különbség, hanem hogy mennyi a legolcsóbb és az olyan között, ahol van ügyfélszolgálat, van nevük és talán nem szűnnek meg. Itt azért már 30-40 éves többlet elég a jó választáshoz. Ez is nagyon sok, de mégsem 100 ezer.
Az én esetemben talán 6 ezret spóroltam volna, de ennyit nekem nem ér egy nóném bizti. Ráadásul a versenyautókat nem sokan vállalják (tök hülyeség, mert szinte nem is közlekednek közúton, teheát minimális a rizikója), azok közül is egy középutat választottam, az Aegon-t. Van a városban irodájuk, kárfelmérőjük, stb. Ez nekem szempont, mert nem kell trélerrel vitetnem a kocsit kárfelmérésre, vagy fizetnem a kiszállási díjat, várni rá napokat-heteket, stb.
Cimbim nem nem ezt választotta, ment egy nónémhez. Csinált közúton egy olyan frontált, hogy a kardán a hidat is elgörbítette. Ezen túl a főtengely is hajlott a versenymotorban, szóval picit off lett a verda. Kapott rá 80, ismétlem 80 ezer kárpótlást. Végül is csak a főtengely ára kb. a duplája.

Amit írsz a spórolásról, az a Te esetedben részben érthető, mert kiugróan magas a különbség. Én azonban azért sulykolom a nóném biztosítók elkerülését, mert az "ez itt a legócsóbb" verziót sokan mondogatják, de a "jól gondold meg megérez ennyit" már kevesebben. Én a keveset tapasztalt és sosem karambolozottakat szeretném óvva inteni az ilyentől....továbbra is.
Faterba 2 hete oldalról nemes egyszerűséggel belehajtott egy nőci. A kocsi minden oldaleleme kukás lett, olyan méllyen felszántotta. Mindketten Allianzosak voltak. A találkozóra már kész lett a kocsija, vadi úja ajtókkal és kar. elemekkel. Szerintem megérte, az Ő esetében 20-25-ezres többletet. Aki (mint pl. én is) meg 10 éve vezet baj nélkül, az meg bosszankodhat...ha akar. Én inkább nyugodtan vezetek, de tény: NEKEM pár ezer a többlet/év.

Amikor én az utóimra megkötöttem a kötelezőt-sok éve-akkor a MÁV még egy nagyon is tisztességes cég volt.
Legalább is semmi nem adott okot a kételkedésre.
Bementem az Andrássy útra egy irodaházba,egy rakás ügyintéző jön megy le fel.
Megkötöttem a biztosítást.
Sajnos azóta a góréság lenyúlta a befizettett pénzeket.
Ezt senki sem láthatta előre.
Természetesen a megbízhatóság fontos egy biztosítónál.
De ugyan így járhatunk bármelyik most nagyon korrektnek tűnő biztosítónál.
Nekünk ügyfeleknek sajnos semmi biztosítékunk nincsen semmire sem.
Mert minket bárki megszivathat büntetlenül.
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3095 Dátum: 2008. augusztus 10. 18:59:06 pm »

Idézet

akkor ügyebár a saját biztosítódhoz kell elmenned a kárt felméretni.

mióta is?

Hol teszed meg a kárbejelentést?


A károkozó biztosítójánál! Tehát finoman fogalmazva: cseszheted az első osztályú köteleződet, ha beléd száll egy MÁV-os. (Ami most már nincs.)

Amúgy a gondolkodásmódodat (olcsó húsnak híg a leve; lehet hogy ami most olcsóbb az később nagyon drága lesz; stb.) nagyon értékelem, én is így gondolkodom szinte mindenben, kivéve a kötelező biztosításokat! Ez véleményem szerint egy regadóhoz hasonló, gusztustalan bőrlehúzás, és semmilyen ideológiát nem lehet találni rá! Legalább is én már próbáltam, de a következőknél mindig elakadtam:

-miért fizessek egy 2.3-as szívódízel Sierrára kétszer annyit, mint más az egyliteres Polóra? Ha belerongyolok egy 600-as Mercibe akkor nem mindegy, hogy mivel csinálok benne 4 milliós kárt??

-nem mindenki vezet egyformán, és a balesetmentes közlekedést honorálni kell! Ezt Bonus-Malus rendszernek hívják. Aki nem okoz balesetet, az egyre kevesebbet fizet, aki okoz, az egyre többet! DE AKKOR HOGY JÖN IDE AZ ÉLETKOR??? Miért is fizetek én 26 évesen többet, mint egy 50 éves??? (Vagy mi jelentőssége van hogy férfi vagy nő vagy-e, amíg nem okozol balesetet? Ha meg okozol, akkor sem lenne szabad, hogy jelentőssége legyen, mert erre van a B-M!)

-ami pedig a bztosítók különbségeit illeti (320-ra és 735-re valamiért nincs sok különbség), nekem a legolcsóbb most évi 72 ezer, a nagy része 120-240 ezer, a csúcs meg 640 ezer/év!!! (Mindez B6-ban!)


Összességében annyit tudok mondani, hogy először azokat lőném fejbe, akik ezt kitaláltak és törvényi hátteret adtak hozzá! (Utána jönnének a regisztrációs adóért felelősek!) 946

Tépjél sorszámot !
Az enyém a 2-es.
Neked szerintem a 10 358 000-dik sorsámú jut.

Az átírási illetéket még tegyük hozzá.
Ugyanazért a semmi munkáért a pár ezer Ft.-tól a több százezer Ft-ig nagyon-nagyon gusztustalan.
Nagyságrendekkel nagyobb fizetésekkel rendelkező országokban ugyan ez a művelet
egy fix jelentéketel nagyságú összeg.
Na ettől hányok.
Hány bőrt akarnak még lehúzni rólunk ?  1561
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3096 Dátum: 2008. augusztus 10. 19:35:31 pm »

Idézetet írta: Rasyus
nem mindenki vezet egyformán, és a balesetmentes közlekedést honorálni kell! Ezt Bonus-Malus rendszernek hívják. Aki nem okoz balesetet, az egyre kevesebbet fizet, aki okoz, az egyre többet! DE AKKOR HOGY JÖN IDE AZ ÉLETKOR??? Miért is fizetek én 26 évesen többet, mint egy 50 éves??? (Vagy mi jelentőssége van hogy férfi vagy nő vagy-e, amíg nem okozol balesetet? Ha meg okozol, akkor sem lenne szabad, hogy jelentőssége legyen, mert erre van a B-M!)
Erről a koros dologról eszembe jut az is, hogy mit számít friss-e a jogsim vagy sem?(elvégre a KRESSZ-ben a bizalmi elv mindenkire vonatkozik)
Naplózva
Radyus
Vendég
« Válasz #3097 Dátum: 2008. augusztus 10. 20:02:04 pm »

Idézetet írta: Rasyus
nem mindenki vezet egyformán, és a balesetmentes közlekedést honorálni kell! Ezt Bonus-Malus rendszernek hívják. Aki nem okoz balesetet, az egyre kevesebbet fizet, aki okoz, az egyre többet! DE AKKOR HOGY JÖN IDE AZ ÉLETKOR??? Miért is fizetek én 26 évesen többet, mint egy 50 éves??? (Vagy mi jelentőssége van hogy férfi vagy nő vagy-e, amíg nem okozol balesetet? Ha meg okozol, akkor sem lenne szabad, hogy jelentőssége legyen, mert erre van a B-M!)
Erről a koros dologról eszembe jut az is, hogy mit számít friss-e a jogsim vagy sem?(elvégre a KRESSZ-ben a bizalmi elv mindenkire vonatkozik)
jaa bizalmi elv. ilyen alapon minek riasztórendszer a házba, autóba. stb ?? bízunk abban, h mindenki rendes becsületes állampolgár?
Egy 17 évesnek  a gyorsaság és a sebesség számít, nem az, hogy elérjen A-ból B-be. Míg egy 40 éves már kiélte magát és ő már csak el akar jutni egyik pontból a másikba. Valamint a vezetési tapasztalata nagyobb.

...és mi kellene hogy következzen ebből??? Na mi???

Megmondom: az, hogy előbb kerül a  fiatal Malusba, mint a 40 éves!! (Már ha tényleg csinál kárt, nem úgy mint pl én!) Nem pedig eleve többet fizet olyan bűnért, amit el sem követett!!! (Ha meg igen, akkor ugyanúgy Malusba kerül, mint aki kevesebbet fizet!)
Kb mintha a cig@nyokat 18 éves korukban élből leültetnéd 24 hó fogházra, mert majd úgy is elkövet valamit! Ha meg igen, akkor ugyanazt a büntetést kapja, mint aki nem ült előtte 2 évet.
De hogy ki adja nekem vissza 30-dik születésnapomra az a sok százezret amit eddig befizettem, hogy "bocs öreg, te fiatalon a nagy köbcentis pesti kocsiddal sem okoztál semmi kárt, de kétszer annyit fizettél", na arról nem szól a fáma! HÁNYNOM KELL!

Vagy kockázati tényező, vagy bonus-malus! A KETTŐ NEM FÉR ÖSSZE!!! (Mert bonus-malusnál nincs kockázata!)
« Utoljára szerkesztve: 2008. augusztus 10. 20:10:18 pm írta Radyus » Naplózva
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3098 Dátum: 2008. augusztus 10. 20:14:58 pm »

Idézetet írta: Rasyus
nem mindenki vezet egyformán, és a balesetmentes közlekedést honorálni kell! Ezt Bonus-Malus rendszernek hívják. Aki nem okoz balesetet, az egyre kevesebbet fizet, aki okoz, az egyre többet! DE AKKOR HOGY JÖN IDE AZ ÉLETKOR??? Miért is fizetek én 26 évesen többet, mint egy 50 éves??? (Vagy mi jelentőssége van hogy férfi vagy nő vagy-e, amíg nem okozol balesetet? Ha meg okozol, akkor sem lenne szabad, hogy jelentőssége legyen, mert erre van a B-M!)
Erről a koros dologról eszembe jut az is, hogy mit számít friss-e a jogsim vagy sem?(elvégre a KRESSZ-ben a bizalmi elv mindenkire vonatkozik)
jaa bizalmi elv. ilyen alapon minek riasztórendszer a házba, autóba. stb ?? bízunk abban, h mindenki rendes becsületes állampolgár?
Egy 17 évesnek  a gyorsaság és a sebesség számít, nem az, hogy elérjen A-ból B-be. Míg egy 40 éves már kiélte magát és ő már csak el akar jutni egyik pontból a másikba. Valamint a vezetési tapasztalata nagyobb.

...és mi kellene hogy következzen ebből??? Na mi???

Megmondom: az, hogy előbb kerül a  fiatal Malusba, mint a 40 éves!! Nem pedig hogy eleve többet fizet olyan bűnért, amit el sem követett, majd utána ugyanúgy Malusba kerül, mint aki kevesebbet fizet.

Vagy kockázati tényező, vagy bonus-malus. A KETTŐ NEM FÉR ÖSSZE!!! (Mert bonus-malusnál nincs kockázata.)
"eleve többet fizet olyan bűnért, amit el sem követett"
A friss jogsis fiatalkorú ember, aki pest megyében lakik vesz a 75 lovas 1.3-as "szar" Suzukinál 41 lóval erősebb és majdnem 2-szer akkora motorral rendelkező BMW 524 Td-t
(sok biztosítónál állítólag az ilyen "sportosabb márkákért is többet kell fizetni, holott midnenki tudja, hogy ez a típusa egyáltalán nem egy sportautó [ezzel nem azt akarom modnani, hogy nem megy jól])
Ezek mind olyan dolgok amik arra adnak gyanút, hogy nah én aztán pár balesetet fogok okozni. Gratulálok annak aki ezt kitalálta.

Bár leszögezném, hogy még mindig nem olyan húzós a heléyzet mint az agoloknál. Ott egy ugyanolyan nagy motorral rendelkező spotautóra van hogy 3-szor nagyobb biztosítási díjat sóznak, mint egy sima személyautóra (melybe persze ugyanakkora motor van)

Naplózva
Boge
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3298


Ne vedd el!


« Válasz #3099 Dátum: 2008. augusztus 11. 07:35:42 am »

Okés, igazatok van, tényleg nem jár alapvetően sok előnnyel, ha normális biztosítót választ az ember. De nem kívánom senkinek, hogy mint a MÁV-os esetben, bizti nélkül maradjon, miközben véletlenül okoz egy kárt. Akkor mehet zsebből az egész. Igyekszem az olcsót megtalálni, de én továbbra sem merek múlt és iroda nélküli cégnél kötni.
Naplózva
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3100 Dátum: 2008. augusztus 11. 07:47:11 am »

Okés, igazatok van, tényleg nem jár alapvetően sok előnnyel, ha normális biztosítót választ az ember. De nem kívánom senkinek, hogy mint a MÁV-os esetben, bizti nélkül maradjon, miközben véletlenül okoz egy kárt. Akkor mehet zsebből az egész. Igyekszem az olcsót megtalálni, de én továbbra sem merek múlt és iroda nélküli cégnél kötni.

Ebben egyetértünk. Én sem azt írtam, hogy mindenképp a legolcsóbbat, most egy közepesen drága, de nagy múltú, multi által támogatott biztosítónál vagyok. Mivel a házunk is ott van és sikerült 1 kalap alá venni az apósomék biztosításával, így összességében kimondottan versenyképes áron van. Amit elveszítek a kocsin, azt visszanyerem a lakáson.

Annyi bibi van, hogy az autót évente újra kell kötni, mert kicsit ratyi a biztosítónak az autós ügyfelekhez való hozzáállása.
Naplózva

Főmordor.
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3101 Dátum: 2008. augusztus 11. 08:51:07 am »

Okés, igazatok van, tényleg nem jár alapvetően sok előnnyel, ha normális biztosítót választ az ember. De nem kívánom senkinek, hogy mint a MÁV-os esetben, bizti nélkül maradjon, miközben véletlenül okoz egy kárt. Akkor mehet zsebből az egész. Igyekszem az olcsót megtalálni, de én továbbra sem merek múlt és iroda nélküli cégnél kötni.

Ebben egyetértünk. Én sem azt írtam, hogy mindenképp a legolcsóbbat, most egy közepesen drága, de nagy múltú, multi által támogatott biztosítónál vagyok. Mivel a házunk is ott van és sikerült 1 kalap alá venni az apósomék biztosításával, így összességében kimondottan versenyképes áron van. Amit elveszítek a kocsin, azt visszanyerem a lakáson.

Annyi bibi van, hogy az autót évente újra kell kötni, mert kicsit ratyi a biztosítónak az autós ügyfelekhez való hozzáállása.

Te ne a biztosítással foglalkozzál, hogy mi, hol, merre, meddig, hanem máskor ha bevállalod a szakács szerepét hogy ennyi embert megetetsz, akkor az a minimum hogy nem részegen, káromkodások és mások anyjának szidalmazása közben készíted az ehetetlen ételt... Evil  Evil Evil
Már látom hogy jövőre nekem kell majd főznöm, hogy kulturált hangulatban készüljön az étel... Ja, és Bazdmeg!
Naplózva
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3102 Dátum: 2008. augusztus 11. 09:16:41 am »

Okés, igazatok van, tényleg nem jár alapvetően sok előnnyel, ha normális biztosítót választ az ember. De nem kívánom senkinek, hogy mint a MÁV-os esetben, bizti nélkül maradjon, miközben véletlenül okoz egy kárt. Akkor mehet zsebből az egész. Igyekszem az olcsót megtalálni, de én továbbra sem merek múlt és iroda nélküli cégnél kötni.

Ebben egyetértünk. Én sem azt írtam, hogy mindenképp a legolcsóbbat, most egy közepesen drága, de nagy múltú, multi által támogatott biztosítónál vagyok. Mivel a házunk is ott van és sikerült 1 kalap alá venni az apósomék biztosításával, így összességében kimondottan versenyképes áron van. Amit elveszítek a kocsin, azt visszanyerem a lakáson.

Annyi bibi van, hogy az autót évente újra kell kötni, mert kicsit ratyi a biztosítónak az autós ügyfelekhez való hozzáállása.

Te ne a biztosítással foglalkozzál, hogy mi, hol, merre, meddig, hanem máskor ha bevállalod a szakács szerepét hogy ennyi embert megetetsz, akkor az a minimum hogy nem részegen, káromkodások és mások anyjának szidalmazása közben készíted az ehetetlen ételt... Evil  Evil Evil
Már látom hogy jövőre nekem kell majd főznöm, hogy kulturált hangulatban készüljön az étel... Ja, és Bazdmeg!
De akkor érkezzél meg majd előbb. Amúgy milyen ételre gondoltál, ha nem vagyok indiszkrét?
Naplózva
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3103 Dátum: 2008. augusztus 11. 09:40:01 am »

Okés, igazatok van, tényleg nem jár alapvetően sok előnnyel, ha normális biztosítót választ az ember. De nem kívánom senkinek, hogy mint a MÁV-os esetben, bizti nélkül maradjon, miközben véletlenül okoz egy kárt. Akkor mehet zsebből az egész. Igyekszem az olcsót megtalálni, de én továbbra sem merek múlt és iroda nélküli cégnél kötni.

Ebben egyetértünk. Én sem azt írtam, hogy mindenképp a legolcsóbbat, most egy közepesen drága, de nagy múltú, multi által támogatott biztosítónál vagyok. Mivel a házunk is ott van és sikerült 1 kalap alá venni az apósomék biztosításával, így összességében kimondottan versenyképes áron van. Amit elveszítek a kocsin, azt visszanyerem a lakáson.

Annyi bibi van, hogy az autót évente újra kell kötni, mert kicsit ratyi a biztosítónak az autós ügyfelekhez való hozzáállása.

Te ne a biztosítással foglalkozzál, hogy mi, hol, merre, meddig, hanem máskor ha bevállalod a szakács szerepét hogy ennyi embert megetetsz, akkor az a minimum hogy nem részegen, káromkodások és mások anyjának szidalmazása közben készíted az ehetetlen ételt... Evil  Evil Evil
Már látom hogy jövőre nekem kell majd főznöm, hogy kulturált hangulatban készüljön az étel... Ja, és Bazdmeg!
De akkor érkezzél meg majd előbb. Amúgy milyen ételre gondoltál, ha nem vagyok indiszkrét?

Indiszkrét vagy
Naplózva
Mike
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4841


Csokihabanero :D


« Válasz #3104 Dátum: 2008. augusztus 11. 10:28:46 am »


Te ne a biztosítással foglalkozzál, hogy mi, hol, merre, meddig, hanem máskor ha bevállalod a szakács szerepét hogy ennyi embert megetetsz, akkor az a minimum hogy nem részegen, káromkodások és mások anyjának szidalmazása közben készíted az ehetetlen ételt... Evil  Evil Evil
Már látom hogy jövőre nekem kell majd főznöm, hogy kulturált hangulatban készüljön az étel... Ja, és Bazdmeg!

Szerintem azok után, hogy éppen akkor érkeztél valami melegfelvonulásról, legalábbis az öltözéked alapján erre következtettünk, nem hiszem, hogy a mocskos kezed által tákolt élelmiszert bárki is megkóstolná. Cheesy

Egyébként nem szidtam senki anyját.
Naplózva

Főmordor.
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3105 Dátum: 2008. augusztus 11. 10:29:26 am »

Erre a biztosítós dologra asszem 02 írt egy elég kemény, de annál okosabb hsz-t.
Most megpróbálom finomabban elmondani, de az Ővé sokkal velősebb és igazabb volt.

Kit érdekel, hogy évi 3-al több vagy 4-el kevesebb, amikor egy teli tank kb 20 ezer? Akkor az illető nem jár kocsival, nem tankol bele, ennyire számít 3-4 ezer forint/ÉV, ismétlem/ÉV!!! Nekem fontosabb, hogy ha netán karambolozok, akkor legyen esetleg iroda, kárfelmérő, stb. ne pedig egy "virtuális" cég, akinek valahol BP-en van egy irodája, de van net, meg tel. és azon is lehet szerződést kötni. Ha meg nem jön a csekk, akkor kereséglj, telefonálj (el vagy 1-2 ezert) vagy rettegj. Kössz, de kössz nem!

Ha csak 3-4 ezer Ft.lenne a különbség senkit sem érdekelne DE NEM ANNYI !
HA NEKED 100.000 Ft ÉVES PLUSSZ KIADÁS nem számít enek szívből örülök.   Wink

KGFB 2008 - Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás tarifatáblázat

Biztosító 1/4 éves díj              Éves díj
GENERTEL 9 796                     39 182   
TIR 12 616                         50 462  
KH 14 352  < TD align=right> 57 408  
UNION 15 925                     63 700 
GENERALI 16 976                 67 903 
GARANCIA 17 472                69 888  
AEGON 18 168                     72 672 
UNIQA 19 474                     77 897  
ALLIANZ 25 800                 103 200 
SIGNAL 34 986                    139 944  

Amit az autómra költök azt ha van miből szívesen teszem.
Mert tudom,hogy jobb,szebb,megbízhatóbb lesz tőle.   Wink Roll Eyes
De egy tetves biztosítónak,akik így se úgy se akarnak fizetni tök mindegy melyikről beszélünk,
már ne is haragudjatok de a lehető legkevesebbet akarok kifizetni.   eusa_naughty eusa_naughty eusa_naughty
A semmiért nem szívesen fizetek. 1084
Ha ezért én egy fukar szarrágó vagyok akkor büszkén vállalom.   undecided 


Ja és azt még nem is írtam,hogy ezek a díjak B6-ra vonatkoznak !
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3106 Dátum: 2008. augusztus 11. 11:44:36 am »


Te ne a biztosítással foglalkozzál, hogy mi, hol, merre, meddig, hanem máskor ha bevállalod a szakács szerepét hogy ennyi embert megetetsz, akkor az a minimum hogy nem részegen, káromkodások és mások anyjának szidalmazása közben készíted az ehetetlen ételt... Evil  Evil Evil
Már látom hogy jövőre nekem kell majd főznöm, hogy kulturált hangulatban készüljön az étel... Ja, és Bazdmeg!

Szerintem azok után, hogy éppen akkor érkeztél valami melegfelvonulásról, legalábbis az öltözéked alapján erre következtettünk, nem hiszem, hogy a mocskos kezed által tákolt élelmiszert bárki is megkóstolná. Cheesy

Egyébként nem szidtam senki anyját.

Dehogynem... sőt, többször is... az enyémet... aki szerinted állítólag még buzi is volt... Evil Evil Evil
Naplózva
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #3107 Dátum: 2008. augusztus 11. 12:45:39 pm »

Bassz.. milyen cipője van?


* lk.bmp (41.18 KB, 461x369 - megtekintve 588 alkalommal.)
Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3108 Dátum: 2008. augusztus 11. 12:51:27 pm »

Úúúúúh....annyi durva képet kaptam nemrég, hogy muszáj megosztanom veletek. Jó szórakozást! Smiley


* 01.bmp (56.69 KB, 512x384 - megtekintve 614 alkalommal.)

* 02.bmp (46.65 KB, 514x385 - megtekintve 566 alkalommal.)

* 03.bmp (40.71 KB, 367x555 - megtekintve 498 alkalommal.)

* 04.bmp (43.83 KB, 512x381 - megtekintve 615 alkalommal.)

* 05.bmp (26.81 KB, 323x544 - megtekintve 614 alkalommal.)
Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3109 Dátum: 2008. augusztus 11. 12:58:27 pm »

Jajj, ilyet is találtam:

Rájöttem, hogy ha boldog akarsz lenni, nincs más dolgod, mint férfinak születni, mert minden sokkal egyszerűbb:
 
- A vezetékneved sosem változik.
- Tiéd az egész garázs.
- Az esküvői előkészületek nélküled is lezajlanak.
- A csokoládé csak egy snack a sok közül.
- Lehet belőled miniszterelnök.
- Nyugodtan felvehetsz fehér pólót a vízi parkba.
- Nyugodtan elmehetsz póló nélkül a vízi parkba.
- Az autószerelők megmondják neked az igazat.
- Vizelde számodra az egész világ.
- Nem kell megállnod gondolkodni, melyik irányba csavarj be egy csavart.
- A ráncok karakteressé teszik az arcod.
- Esküvői ruha: 200.000 Ft; szmoking kölcsönzés: 20.000 Ft
- Az emberek nem bámulják a melledet, miközben beszélnek hozzád.
- Időnként egy kiadós böfögést szinte el is várnak tőled.
- Az új cipő nem vágja, nem nyomorítja a lábadat, és nem csinál vízhólyagot.
- Ugyanaz a hangulat, MINDIG.
- A telefonbeszélgetéseid átlagos hossza 30 másodperc.
- Mindenfélét tudsz a tankokról.
- Ötnapos nyaralásra elég egy kézitáska.
- Bármelyik befőttesüveget ki tudod nyitni.
- A figyelmesség leghalványabb jeléért őrült hálára számíthatsz.
- Ha valaki elfelejt meghívni valahová, attól még maradhattok barátok.
- Alsónemű ára: 900 Ft. És ezért 3 darabot kapsz.
- Három pár cipő több mint elég.
- Nem kell nyilvános helyen vállpántokat igazgatnod.
- Egyszerűen észre sem veszed a ruhádon a gyűrődést.
- Semmi nincs az arcodon, aminek a színét javítani kellene.
- Ugyanaz a frizura évekig, akár évtizedekig is kitart.
- Csak az arcodat és a nyakadat kell borotválnod.
- Egész életedben lehetnek játékaid.
- A pocakod általában eltakarja a széles csípődet.
- Egy tárca és egy pár cipő, egy színben, minden szezonra.
- Hordhatsz rövidnadrágot, mindegy, milyen a lábad.
- A körmeidet elintézheted egy zsebkéssel is.
- Ha akarod, növeszthetsz bajuszt.
- A teljes karácsonyi bevásárlást elintézed december 24-én, mind a 25 rokonnak, 45 perc alatt.
Naplózva
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3110 Dátum: 2008. augusztus 11. 14:07:57 pm »

Ej de ráérsz.  Akkor most ki süti a sütit szegény megfáradt Pet-nek ?    Wink   Grin
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3111 Dátum: 2008. augusztus 11. 17:52:23 pm »

Ej de ráérsz.  Akkor most ki süti a sütit szegény megfáradt Pet-nek ?    Wink   Grin

Folyamatban..... Tongue
Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3112 Dátum: 2008. augusztus 11. 21:15:41 pm »

Ej de ráérsz.  Akkor most ki süti a sütit szegény megfáradt Pet-nek ?    Wink   Grin

Folyamatban..... Tongue
sokat eszem és sokat kell sütni.
Valami kókuszos-vaniliás-csokis finomság lesz ?

Ííí, de jól fog kinézni.....kár hogy nem láthatjátok Sad Büszke vagyok magamra! hehe
Naplózva
bömbölő

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1536



« Válasz #3113 Dátum: 2008. augusztus 12. 08:02:52 am »

Ej de ráérsz.  Akkor most ki süti a sütit szegény megfáradt Pet-nek ?    Wink   Grin

Folyamatban..... Tongue
sokat eszem és sokat kell sütni.
Valami kókuszos-vaniliás-csokis finomság lesz ?

Ííí, de jól fog kinézni.....kár hogy nem láthatjátok Sad Büszke vagyok magamra! hehe
Fehérvár nincs messze Bicskétől, legfeljebb hamarabb leérek mint Pet  Grin Grin Grin
Naplózva
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3114 Dátum: 2008. augusztus 12. 08:09:42 am »

Ej de ráérsz.  Akkor most ki süti a sütit szegény megfáradt Pet-nek ?    Wink   Grin

Folyamatban..... Tongue
sokat eszem és sokat kell sütni.
Valami kókuszos-vaniliás-csokis finomság lesz ?

Ííí, de jól fog kinézni.....kár hogy nem láthatjátok Sad Büszke vagyok magamra! hehe
Fehérvár nincs messze Bicskétől, legfeljebb hamarabb leérek mint Pet  Grin Grin Grin

Ha indulsz,vegyél fel engem is!
Akkor Pet már csak az üres tálcát nézegetheti,mire odaér.  Grin
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
bömbölő

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1536



« Válasz #3115 Dátum: 2008. augusztus 12. 08:11:33 am »

Ha indulsz,vegyél fel engem is!
Akkor Pet már csak az üres tálcát nézegetheti,mire odaér.  Grin
A végén összejön Fehérváron is az a tali, amit Ágica felvetett. Csak megfelelően kell tálalni.  Wink
Naplózva
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3116 Dátum: 2008. augusztus 12. 08:16:10 am »

Ha indulsz,vegyél fel engem is!
Akkor Pet már csak az üres tálcát nézegetheti,mire odaér.  Grin
A végén összejön Fehérváron is az a tali, amit Ágica felvetett. Csak megfelelően kell tálalni.  Wink

 Grin   Grin   Grin  Ez tetszik.  Grin
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
bömbölő

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1536



« Válasz #3117 Dátum: 2008. augusztus 12. 08:34:03 am »

Grin   Grin   Grin  Ez tetszik.  Grin
És remélem ízleni is fog, igaz Ágica  Cheesy Wink angel
Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3118 Dátum: 2008. augusztus 12. 11:49:59 am »

Grin   Grin   Grin  Ez tetszik.  Grin
És remélem ízleni is fog, igaz Ágica  Cheesy Wink angel
Há' a tálalással nem lesz gond, az ízzel meg főként nem. Mondom, h jó ötlet ez a Fehérvár-dolog..Max többet sütök, csak jussatok le Cheesy Cheesy hehe  962
Naplózva
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3119 Dátum: 2008. augusztus 12. 15:02:26 pm »

hmmmm... nagyon fini a torta. marcipán, milka, piskóta, tejszínhab, kakaó stb .-ből áll. Már nem sok van.  Ágica üzeni , hogy még lehet versengeni az utolsó szeletekért , aki hamarabb ideér azé.

De sztem megártott neki a mai napsütés, sztetek komolyan adok valakinek is a tortámból?? hehe önző vok de nem érdekel, mert nagyon finom.

Még részletezed is mennyi finomságból áll ?
A bőr hűljön rád te piszok ! Grin   Grin   Grin
Ágica szép kövérre hízlal.  Grin   Grin   Grin
Akkor már csak nagy Cápát vehetsz,hogy elbírjon.   Wink
« Utoljára szerkesztve: 2008. augusztus 12. 15:04:25 pm írta Cápa730 » Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 190   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!