CápaBMW fórum
2024. április 27. 13:21:11 pm *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 190   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Offtopic; minden, ami a CápaBMW-seket a Cápákon kívül érdekli  (Megtekintve 2445617 alkalommal)
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #3480 Dátum: 2008. szeptember 04. 07:44:36 am »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223

Kókemény...
Innen is látszik milyen jó a kutyák szaglása...
De nem lehet valami szerrel bekenni azt, hogy ne érezze?
Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3481 Dátum: 2008. szeptember 04. 14:59:41 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223

Kókemény...
Innen is látszik milyen jó a kutyák szaglása...
De nem lehet valami szerrel bekenni azt, hogy ne érezze?
Hát szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy ne érezze. Ha mondjuk konzervekben (gyárilag lezártakban) vinnék át a cuccot. A szicíliai maffia is így csempészte Amerikába a drogot pizzázókon keresztül. Mondjuk lehet, hogy ez már nem érné meg.
Naplózva
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #3482 Dátum: 2008. szeptember 04. 15:50:21 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223

Kókemény...
Innen is látszik milyen jó a kutyák szaglása...
De nem lehet valami szerrel bekenni azt, hogy ne érezze?
Hát szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy ne érezze. Ha mondjuk konzervekben (gyárilag lezártakban) vinnék át a cuccot. A szicíliai maffia is így csempészte Amerikába a drogot pizzázókon keresztül. Mondjuk lehet, hogy ez már nem érné meg.

De tájékozott vagy  72 azannyamindenit!
Gyárilag lezárt konzervben cigit csempészni !
Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3483 Dátum: 2008. szeptember 04. 16:47:04 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223

Kókemény...
Innen is látszik milyen jó a kutyák szaglása...
De nem lehet valami szerrel bekenni azt, hogy ne érezze?
Hát szerintem meg lehetne úgy csinálni, hogy ne érezze. Ha mondjuk konzervekben (gyárilag lezártakban) vinnék át a cuccot. A szicíliai maffia is így csempészte Amerikába a drogot pizzázókon keresztül. Mondjuk lehet, hogy ez már nem érné meg.

De tájékozott vagy  72 azannyamindenit!
Gyárilag lezárt konzervben cigit csempészni !

Hát ha van valami jobb ötleted akkor oszd meg velünk. Amúgy meg a kérdésedre válaszoltam.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #3484 Dátum: 2008. szeptember 04. 18:45:29 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223
Jajj azok az okfejtések a cikk alatt ...nah azok néhol a kőkemények! Tongue

De nem semmi az ötlet.. Kanári? egy fuvar?  Tongue
Naplózva
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #3485 Dátum: 2008. szeptember 04. 18:51:55 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223
Jajj azok az okfejtések a cikk alatt ...nah azok néhol a kőkemények! Tongue

De nem semmi az ötlet.. Kanári? egy fuvar?  Tongue
Mondjuk valaki gondolkozik az ottani hozzászólásoknál is:
Ha ez a motor 5000 köbcentis, akkor a fele 2500 köbcenti. Ami 2,5 liter. A 16 karton cigi szemre mondjuk 16 liternyi térfogat.
Szeretnék olyan sört venni a boltba amelyik 2,5 literes, de 16 litert öntök ki belőle.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. FASZ HAON.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #3486 Dátum: 2008. szeptember 04. 19:06:01 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223
Jajj azok az okfejtések a cikk alatt ...nah azok néhol a kőkemények! Tongue

De nem semmi az ötlet.. Kanári? egy fuvar?  Tongue
Mondjuk valaki gondolkozik az ottani hozzászólásoknál is:
Ha ez a motor 5000 köbcentis, akkor a fele 2500 köbcenti. Ami 2,5 liter. A 16 karton cigi szemre mondjuk 16 liternyi térfogat.
Szeretnék olyan sört venni a boltba amelyik 2,5 literes, de 16 litert öntök ki belőle.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. FASZ HAON.
Ha ez a gyári lemezfelni 15 colos és ráteszek egy krómozott dísztárcsát, ami 17-esnek mutatja magát.. akkor leugrik a púposodó gumitól? A 15 karton felni szemre mondjuk 17 colnyi térfogat. Szeretnék egy olyan dísztárcsát venni a boltban ami 17-es, de nem ugrik le a 15-ös felniről.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. Indy.  Evil
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 04. 19:07:38 pm írta Indy » Naplózva
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #3487 Dátum: 2008. szeptember 05. 07:23:13 am »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223
Jajj azok az okfejtések a cikk alatt ...nah azok néhol a kőkemények! Tongue

De nem semmi az ötlet.. Kanári? egy fuvar?  Tongue
Mondjuk valaki gondolkozik az ottani hozzászólásoknál is:
Ha ez a motor 5000 köbcentis, akkor a fele 2500 köbcenti. Ami 2,5 liter. A 16 karton cigi szemre mondjuk 16 liternyi térfogat.
Szeretnék olyan sört venni a boltba amelyik 2,5 literes, de 16 litert öntök ki belőle.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. FASZ HAON.
Ha ez a gyári lemezfelni 15 colos és ráteszek egy krómozott dísztárcsát, ami 17-esnek mutatja magát.. akkor leugrik a púposodó gumitól? A 15 karton felni szemre mondjuk 17 colnyi térfogat. Szeretnék egy olyan dísztárcsát venni a boltban ami 17-es, de nem ugrik le a 15-ös felniről.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. Indy.  Evil


2funny 2funny 2funny 2funny 2funny
Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
Zottya

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479



« Válasz #3488 Dátum: 2008. szeptember 05. 09:22:49 am »

   Smiley Holnap (szombat) lesz egy kis laza , amatőr rally a tököli reptéren, ha esetleg vlki unatkozik és ráér. Én kinn leszek, és lehet, hogy az ismerősöm is nevezni fog, a minap bemutatott "Burgundrot" E21-el   Wink
Naplózva

Zoli


 "A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem
annyira, mint a tolószék."

 47°20'20.57"N  18°58'4.30"E

tel:+36 20 4468504
csmario

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2315



« Válasz #3489 Dátum: 2008. szeptember 05. 17:10:39 pm »

   Smiley Holnap (szombat) lesz egy kis laza , amatőr rally a tököli reptéren, ha esetleg vlki unatkozik és ráér. Én kinn leszek, és lehet, hogy az ismerősöm is nevezni fog, a minap bemutatott "Burgundrot" E21-el   Wink

én ottleszek Wink viszont nem indulok,2 hete voltunk ott edzésen,és elég gáááz a pálya Sad
Naplózva

BMW e21 323i,BMW e30 325ix
csabE28
aki számodra

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1889


Szerelem, mert cápa!


« Válasz #3490 Dátum: 2008. szeptember 05. 17:49:02 pm »

   Smiley Holnap (szombat) lesz egy kis laza , amatőr rally a tököli reptéren, ha esetleg vlki unatkozik és ráér. Én kinn leszek, és lehet, hogy az ismerősöm is nevezni fog, a minap bemutatott "Burgundrot" E21-el   Wink

Nem lehetne hogy a hátsó lökháritóját elôtte gyorsan megvegyem?
Naplózva

Aranka az én kis vasoxidkupackám!
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #3491 Dátum: 2008. szeptember 05. 18:19:15 pm »

mindenkinek ajánlom a google új böngészőjét, ami chrome névre hallgat. megbízható, jól néz ki, és kevés memóriát használ.
http://www.google.com/chrome
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
Zottya

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479



« Válasz #3492 Dátum: 2008. szeptember 05. 18:51:15 pm »

   Smiley Holnap (szombat) lesz egy kis laza , amatőr rally a tököli reptéren, ha esetleg vlki unatkozik és ráér. Én kinn leszek, és lehet, hogy az ismerősöm is nevezni fog, a minap bemutatott "Burgundrot" E21-el   Wink

Nem lehetne hogy a hátsó lökháritóját elôtte gyorsan megvegyem?

Folyamatosan győzködöm, hogy ne tegye tönkre, de most nem ad belőle, vagy róla, egy darabot sem! 1084
De majd jön az ősz-tél, hátha... 139
Naplózva

Zoli


 "A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem
annyira, mint a tolószék."

 47°20'20.57"N  18°58'4.30"E

tel:+36 20 4468504
Radyus
Vendég
« Válasz #3493 Dátum: 2008. szeptember 05. 19:50:03 pm »

mindenkinek ajánlom a google új böngészőjét, ami chrome névre hallgat. megbízható, jól néz ki, és kevés memóriát használ.
http://www.google.com/chrome

...és még csak 0.2-es verzió, úgyhogy nem szabad tőle sokat várni! Smiley
Naplózva
rnie
Vendég
« Válasz #3494 Dátum: 2008. szeptember 05. 20:03:35 pm »

  Miért nem gyártanak motorkerékpárt diesel motorral? Engem ez most tényleg érdekel! Mert hülyén nézne ki, ahogy fekete pamacsokat eregetne?

Tehát akkor azért ritka, mert turbó nélkül lomha, valamint, a nyomaték és a fogyi nem lényeges szempontok a motoroknál???

Mike, meg aki félreértette, bocs, nem az autókat akartam felhozni, de ott adott a téma (dizel vs benzin). Egy motornál a dizel túl nehéz, túl bonyolult a teljesítményéhez képest. A nyomaték nem annyira ügy, hiszen kicsi a súly, és egy ezres 90-100Nm-e már bőven sok, míg egy Skoda Fabiánál megrakva nagyon kevés:) A 600-as sor4-eknél szokták emlegetni a nyomatékszegénységet, de ez viszonylagos, egy átlagos autót 2000-es fordulattól odavernek, és akár 16500-ig is foroghat (R6). Efelett a nyomaték meg autóból elképzelhetetlenül sok, az erőről nem is beszélve. A fogyasztás néhány olcsó típusnál fontos, illetve a BMW-nek vannak jó fogyasztású blokkjai, de normális használatnál a legtöbb motor 4-6 liter között fogyaszt, és ez a legkisebb tétel az amortizáció és gumikopás mellett. Nyélgázon 7-20 liter közötti a fogyasztás, ez utóbbbinál már teljesítmény is van:)) Az enyém egy karbis V2, 5-6 nyugisan, 7-8 tempósan, versenypályán 10. Egy Sor4 ezres autópályán 12-16-ot simán megeszik (250-300 között:))))))))

Holnap a Cápával megyek Hringre versenyezni, tartok tőle, h a következő legöregebb BMW 20 évvel lesz fiatalabb:))))))
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 05. 20:05:20 pm írta rnie » Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3495 Dátum: 2008. szeptember 05. 20:16:03 pm »

mindenkinek ajánlom a google új böngészőjét, ami chrome névre hallgat. megbízható, jól néz ki, és kevés memóriát használ.
http://www.google.com/chrome

Én nem erről a böngészőről - állítólag találtak benne hibákat...mondjuk nem mintha zavarna (csak gondoltam megemlítem)
http://www.origo.hu/techbazis/20080904-biztonsagi-es-licencelesi-hibakat-talaltak-a-google-chromejaban.html
Naplózva
Radyus
Vendég
« Válasz #3496 Dátum: 2008. szeptember 05. 20:27:45 pm »

Múlt héten rendeltünk a cégnél egy iPhone 3G csodatelefont, aztán a héten volt időm picit foglalkozni vele, gondoltam közzéteszem a tapasztalatokat!

Tipikus Apple termék (mint pl a Macintosh), tehát a képességei kis mértékben korlátozottak, amit viszont tud, azt toronymagasan jobban, gyorsabban, és megbízhatóbban, mint a konkurensei. (És jelen esetben nem drágábban!)

A témában eddig megjelent -és általam olvasott- tesztekben leírtakkal 100%-ban egyet értek! A kijelző fényereje, kontrasztja, képminősége toronymagasan felette áll bármilyen más okostelefonnak. Ami a menürendszerét és a kezelhetőségét illeti, nos az összes többi telefongyártó (Nokia, Ericsson, Motorola, Samsung, Windows Mobile alapúak, stb.) elmehet a büdös fenébe a 15-20 éves tapasztalatával együtt!!! Lenyűgőzően átgondolt, egyértelmű, feladatorientált az egész menürendszer, a legbonyolultabb beállítások is azonnal és egyértelműen elvégezhetőek egy kevésbé fogékony felhasználó számára is. Értelemszerűen a technokraták hiányolhatnak finombeállítási lehetőségeket, de mint mondtam, a többi Apple termékhez hasonlóan azokat célozza meg, akik nem akarnak bíbelődni és szenvedni a beállításokkal, csak a funkció működjön amiért megvették. A készülék gyorsasága példa nélküli, le nem fagy, a GPS pontos, stb.

Hiányossága is akad azért, például MMS-t egyáltalán nem ismer! SMS-t sem tud pédául továbbítani, meg iylen buziságok! A vállalati levelezőkiszolgálóval (Exchange) viszont azonnak megtalálta az összhangot, szinkronizálta a leveleket, kontaktokat, stb., viszon a feladatok (Tasks) szinkronizálására képtelen, ehhez külső programot kell venni az Apple Store-ból. Az akkumulátora hihetetlen gyorsan lemerül, aki sokat telefonál, annál egy munkanapot (8 óra) sem bír ki! Az akkumulátort cserélni nem lehet, egyáltalán a telefont sem lehet "hivatalosan" szétszedni. (Nyílván mindent szét lehet, az iPodot is.) Egyébként a készülék és a kellékek minősége példa értékű, a mérete a kategóriájában elfogadható, azonban a súlyra kicsit nehéz!

Érdekesség még, hogy a SIM-kártyával olyan viszonyban van, mint az autó az Audio-CD-vel! Ha nincs benne, akkor is működik minden, csak telefonálni nem lehet, de ha raksz bele -akár bekapcsolt állapotban is!-, akkor lehetőséged nyílik telefonálásra. (Az előbbi analógiával élve, nagyon megszoktuk már, hogy "egy CD kicseréléhez meg kell állnunk az autóval, ki kell szerelnünk a fejegységet, bele kell tennünk a lemezt, és csak akkor autózhatunk tovább, ha visszaszereltük! Grin)

Ugyanilyen érdekes (de már kevésbé örvendetes!), hogy a telefon legelső használatba vételéhez le kell töltenünk és telepítenünk egy számítógépre a rohadt iTunes-t, és azon keresztül beaktiválni az Apple-nél! Egyébként az iTunes programon keresztül lehet szinkronizálni az adatokat, képeket, kontaktokat, zenéket, stb. a számítógéppel. (Illetve mint említettem, együttműködik a Microsoft Exchange szerverrel is.) Ezen keresztül lehet a készülék szoftverét is frissíteni, amit egyszer megtettem. Ha jól emlékszem 260MB-ot töltött le shocked , és 5-10 perc alatt frissült. Mivel a készüléket most többen is ki akarják próbálni, és ezért körbejár a céges vezetők között, végeztem rajta egy TELJES TÖRLÉST is, hogy ne maradjanak rajta az előző ember kontaktjai, stb. Annak ellenére, hogy a 400 neven kívül szinte semmi nem volt a telefonon, a várható ~2 perc helyett több mint 2 óráig végezte ezt a műveletet!!!!! angry Ja, és újra be kellett aktíválni!!! angry

Konklúzió: szerintem az emberek 90%-ának ilyen telefonra van szüksége, azt a kevés hiányosságát csak a vérbeli technokraták fogják hiányolni! Ők pedig majd eldöntik, hogy mi a fontos nekik. (Jómagam sem tudtam eldönteni, hogy ha lenne ennyi felesleges pénzem, akkor kellene-e, de én valószínűleg inkább egy Windows Mobile alapú okostelefon mellett döntenék, mivel számomra fontos a teljes mértékű és mindenre kiterjedő konfigurálhatóság, bővíthetőség.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 05. 20:47:02 pm írta Radyus » Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3497 Dátum: 2008. szeptember 05. 20:37:36 pm »

Múlt héten rendeltünk a cégnél egy iPhone 3G csodatelefont, aztán a héten volt időm picit foglalkozni vele, gondoltam közzéteszem a tapasztalatokat!

Tipikus Apple termék (mint pl a Macintosh), tehát a képességei kis mértékben korlátozottak, amit viszont tud, azt toronymagasan jobban, gyorsabban, és megbízhatóbban, mint a konkurensei. (És jelen esetben nem drágábban!)

A témában eddig megjelent -és általam olvasott- tesztekben leírtakkal 100%-ban egyet értek! A kijelző fényereje, kontrasztja, képminősége toronymagasan felette áll bármilyen más okostelefonnak. Ami a menürendszerét és a kezelhetőségét illeti, nos az összes többi telefongyártó (Nokia, Ericsson, Motorola, Samsung, Windows Mobile alapúak, stb.) elmehet a büdös fenébe a 15-20 éves tapasztalatával együtt!!! Lenyűgőzően átgondolt, egyértelmű, feladatorientált az egész menürendszer, a legbonyolultabb beállítások is azonnal és egyértelműen elvégezhetőek egy kevésbé fogékony felhasználó számára is. Értelemszerűen a technokraták hiányolhatnak finombeállítási lehetőségeket, de mint mondtam, a többi Apple termékhez hasonlóan azokat célozza meg, akik nem akarnak bíbelődni és szenvedni a beállításokkal, csak a funkció működjön amiért megvették. A készülék gyorsasága példa nélküli, le nem fagy, a GPS pontos, stb.

Hiányossága is akad azért, például MMS-t egyáltalán nem ismer! SMS-t sem tud pédául továbbítani, meg iylen buziságok! A vállalati levelezőkiszolgálóval (Exchange) viszont azonnak megtalálta az összhangot, szinkronizálta a leveleket, kontaktokat, stb., viszon a feladatok (Tasks) szinkronizálására képtelen, ehhez külső programot kell venni az Apple Store-ból. Az akkumulátora hihetetlen gyorsan lemerül, aki sokat telefonál, annál egy munkanapot (8 óra) sem bír ki! Az akkumulátort cserélni nem lehet, egyáltalán a telefont sem lehet "hivatalosan" szétszedni. (Nyílván mindent szét lehet, az iPodot is.) Egyébként a készülék és a kellékek minősége példa értékű, a mérete a kategóriájában elfogadható, azonban a súlyra kicsit nehéz!

Érdekesség még, hogy a SIM-kártyával olyan viszonyban van, mint az autó az Audio-CD-vel! Ha nincs benne, akkor is működik minden, csak telefonálni nem lehet, de ha raksz bele -akár bekapcsolt állapotban is!-, akkor lehetőséged nyílik telefonálásra. (Az előbbi analógiával élve, nagyon megszoktuk már, hogy "egy CD kicseréléhez meg kell állnunk az autóval, ki kell szerelnünk a fejegységet, bele kell tennünk a lemezt, és csak akkor autózhatunk tovább, ha visszaszereltük! Grin)

Ugyanilyen érdekes (de már kevésbé örvendetes!), hogy a telefon legelső használatba vételéhez le kell töltenünk és telepítenünk egy számítógépre a rohadt iTunes-t, és azon keresztül beaktiválni az Apple-nél! Egyébként az iTunes programon keresztül lehet szinkronizálni az adatokat, képeket, kontaktokat, zenéket, stb. a számítógéppel. (Illetve mint említettem, együttműködik a Microsoft Exchange szerverrel is.) Ezen keresztül lehet a készülék szoftverét is frissíteni, amit egyszer megtettem. Ha jól emlékszem 260MB-ot töltött le shocked , és 5-10 perc alatt frissült. Mivel a készüléket most többen is ki akarják próbálni, és ezért körbejár a céges vezetők között, végeztem rajta egy TELJES TÖRLÉST is, hogy ne maradjanak rajta az előző ember kontaktjai, stb. Annak ellenére, hogy a 400 neven kívül szinte semmi nem volt a telefonon, a várható ~2 perc helyett több mint 2 óráig végezte ezt a műveletet!!!!! angry

Konklúzió: szerintem az emberek 90%-ának ilyen telefonra van szüksége, azt a kevés hiányosságát csak a vérbeli technokraták fogják hiányolni! Ők pedig majd eldöntik, hogy mi a fontos nekik. (Jómagam sem tudtam eldönteni, hogy ha lenne ennyi felesleges pénzem, akkor kellene-e, de én valószínűleg inkább egy Windows Mobile alapú okostelefon mellett döntenék, mivel számomra fontos a teljes mértékű és mindenre kiterjedő konfigurálhatóság, bővíthetőség.)
..... jól tud zoomolni és a játékok is nagyon durvák.....már nem mintha annyira fontos lenne. A családban is van egy ilyen telefon. Marha jól néz ki
Naplózva
Radyus
Vendég
« Válasz #3498 Dátum: 2008. szeptember 05. 20:45:25 pm »

mindenkinek ajánlom a google új böngészőjét, ami chrome névre hallgat. megbízható, jól néz ki, és kevés memóriát használ.
http://www.google.com/chrome

Én nem erről a böngészőről - állítólag találtak benne hibákat...mondjuk nem mintha zavarna (csak gondoltam megemlítem)
http://www.origo.hu/techbazis/20080904-biztonsagi-es-licencelesi-hibakat-talaltak-a-google-chromejaban.html

Mivel szakmámba vág a dolog, és elég sok fajta böngészőt (IE5-6-7-8, Firefox 1-2-3, Opera 8-9, Safari, stb. a régi Netscape-re már nem is emlékszem) végigpróbáltam az évek alatt, nyugodtan ki merem jelenteni, hogy mindegyik tartalmaz biztonsági réseket, nagyjából azonos számban. A Firefox itthoni népszerűségét a régi IE6-oshoz képesti többlet kényelmi szolgáltatásain felül, nagy mértékben köszönhette annak a pestisként terjedő tévhitnek is, miszerint biztonságosabb! Természetesen amint elérte azt a piaci részesedést, amelynél már megérte bizonyos köröknek, hogy érdemes legyen megtalálni és kihasználni a hibáit, nos azóta több rést találnak rajta, mint mondjuk az IE7-esen. Az új 3-as Firefoxot gyakorlatilag 24 órán belül megtörték. Ez egyébként teljesen normális dolog, nem kell rajta sem meglepődni, sem szégyenleni! (A szégyen az lenne, ha nem javítanák időben!)

Jómagam egyébként idehaza Operát használok (9.51 előtti, az újak felülete már nem tetszik), valahogy ez jött be a legjobban, bár néha nem jól jelenít meg dolgokat, illetve nagy ritkán le is tud fagyni. Memóriaéhsége kb mint a Firefoxnak, vagyis sok óra használat után "elfelejti visszaadni" a nem használt memóriát az operációs rendszernek.

Vállalati környezetben, Microsoftos gépeken csak és kizárólag IE, minden hátrányával együtt, ugyanis semmilyen más böngészőhöz nincs naprakész és használható központi frissítési és menedzselhetőségi lehetőség!!! Embarrassed
Továbbá gyárilag benne az OS-ben, "X db" biztonsági réssel, amit nem szeretnék "2X db" számúra növelni még egy böngészővel.
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 05. 21:01:48 pm írta Radyus » Naplózva
Ágica (Petné)
Vendég
« Válasz #3499 Dátum: 2008. szeptember 05. 21:03:51 pm »

úristen! most nézem! nem tok írni! szal nem hallottam jót a böngészőről, de gondoltam, h mindegyiknek van vmi hibája. mondjuk nekem közel mindegy, melyiket használom.
Naplózva
Mrs.Durci
Vendég
« Válasz #3500 Dátum: 2008. szeptember 05. 21:47:53 pm »

Így megkésve de boldog neve napját kívánom a Viktoroknak!!
És persze a Fő-Fő Viktornak     BMWWWW -nek Evil
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 05. 21:52:15 pm írta Mrs.Durci » Naplózva
Gisti
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4231



« Válasz #3501 Dátum: 2008. szeptember 06. 07:13:48 am »

Így megkésve de boldog neve napját kívánom a Viktoroknak!!
És persze a Fő-Fő Viktornak     BMWWWW -nek Evil
Upsz! Ezt most elfelejtettem  Embarrassed
De én is csatlakozom az elöttem szólóhoz  553
Naplózva

+36/70/77-97-815
E23 745i 
E39 525d touring
E46 320 Ci
Triumph Herald 13/60
Yamaha Fj 1200
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3502 Dátum: 2008. szeptember 06. 07:39:14 am »

Így megkésve de boldog neve napját kívánom a Viktoroknak!!
És persze a Fő-Fő Viktornak     BMWWWW -nek Evil
Upsz! Ezt most elfelejtettem  Embarrassed
De én is csatlakozom az elöttem szólóhoz  553

Szintén csatlakoznék és főleg azért ciki mert egy héten 3-4 szer tuti beszélünk Sad
Naplózva

Bence
TraBence

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4521


+36 30 370 85 77


« Válasz #3503 Dátum: 2008. szeptember 06. 07:53:35 am »

Apple kontra többi téma:

Nekem pár hete egy Nokia N95 8GB-m van... Többek között azért ez lett mert nem Windows MObile hanem Symbian van rajta.
NAgyon meg vagyok elégedve vele... Már csak egy NAvi Progi kellene de Lütyesz már intézi a tomtomot Smiley
2,4 coos TFTje kiváló!!!

A gyári Nokia MAps nagyon jó és könnyen lehet frissíteni de külön $-ért lehet csak hangnavigálásra is használni... Alapból csak azt mutatja épp hol vagy.

Elég sok alkalmazás van hozzá mivel a java progik is futnak rajta..
A fényképezőgépet azóta eltettem mióta megvan a telcsi (eladó egy Kodak Easyshare fényképező 3MP 3x opt zoom).
Videót is tuti minőségben csinál. Adtak hozzá kábelt amivel lehet akár TVre külsö kejlzőre/hangcuccra képet hangot nyomni.
Majd egyszer veszek egy kis TFT-t a kocsiba és a mobilról nyomom rá a gyerekeknek mp4ból filmet, a hangot ráküldöm az autórádióra és kész is az E21 Entertainment Center Smiley
Egyetlen hiányossága hogy nem érintőképernyős de annélkül megvagyok...
Ha olyan kell veszek egy PDAt amit telcsiként is lehet használni ....
Naplózva

Bence
BMWWWW
Kicsi Én
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2325


Öreg járgány szivatóval indul


« Válasz #3504 Dátum: 2008. szeptember 06. 08:14:27 am »

Köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!!!
Naplózva

pannon 9341256
Ezen hívj ha mersz!!!

Hidd el, hogy úgy lesz, és megtörténik!
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #3505 Dátum: 2008. szeptember 06. 12:28:56 pm »

Sziasztok! Peti lánykája vagyok. Találtunk egy kutyust, itt a XX.kerületben, a mi utcánkban. Kidobták. Nagyon sürgősen gazdit kéne neki találni, mert a saját kutyánk miatt nem tudjuk megtartani. Másfél-két hónapos lehet még csak, zsömle színű, fiú kutyus. Retriver kinézete van, de valószínűleg keverék. Tényleg sürgős lenne. Menhelyre nem szeretnénk beadni. Előre is köszönöm!
Üdvözlettel: BARA
A jelentkezőket telefonon várjuk.
 
DE IZIBEN ÁM !!!!!!   knuppel2 knuppel2 knuppel2 knuppel2


* Kép 130.JPG (113.82 KB, 819x614 - megtekintve 489 alkalommal.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 06. 12:36:21 pm írta Cápa730 » Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
Radyus
Vendég
« Válasz #3506 Dátum: 2008. szeptember 06. 14:02:03 pm »

Apple kontra többi téma:

Nekem pár hete egy Nokia N95 8GB-m van... Többek között azért ez lett mert nem Windows MObile hanem Symbian van rajta.
NAgyon meg vagyok elégedve vele... Már csak egy NAvi Progi kellene de Lütyesz már intézi a tomtomot Smiley
2,4 coos TFTje kiváló!!!

A gyári Nokia MAps nagyon jó és könnyen lehet frissíteni de külön $-ért lehet csak hangnavigálásra is használni... Alapból csak azt mutatja épp hol vagy.

Elég sok alkalmazás van hozzá mivel a java progik is futnak rajta..
A fényképezőgépet azóta eltettem mióta megvan a telcsi (eladó egy Kodak Easyshare fényképező 3MP 3x opt zoom).
Videót is tuti minőségben csinál. Adtak hozzá kábelt amivel lehet akár TVre külsö kejlzőre/hangcuccra képet hangot nyomni.
Majd egyszer veszek egy kis TFT-t a kocsiba és a mobilról nyomom rá a gyerekeknek mp4ból filmet, a hangot ráküldöm az autórádióra és kész is az E21 Entertainment Center Smiley
Egyetlen hiányossága hogy nem érintőképernyős de annélkül megvagyok...
Ha olyan kell veszek egy PDAt amit telcsiként is lehet használni ....

Jaja, én valószínűleg E51-est veszek legközelebb, majd egyszer. Abban is "csak" Nokia Maps van, ami tökéletesen elég ahhoz, hogy egy utcát megnézzek a térképen. A GPS-re nincs szükségem, mert mindig tudom hogy hova megyek (mert előtte megnézem), és a táblák alapján is eltalálok bárhová. (Illetve tudom, hogy ha jobbra akarok fordulni, akkor nem balra kell kanyarodnom! Grin)

...a fényképező és videó funkciókba inkább nem mennék bele, a lényeg, hogy ha valami képes álló- vagy mozgóképen megörökíteni a környezetet, az attól még messze nem nevezhető sem fényképezőgépnek, sem kamerának! Sad
« Utoljára szerkesztve: 2008. szeptember 06. 14:03:54 pm írta Radyus » Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #3507 Dátum: 2008. szeptember 06. 19:01:45 pm »

  Miért nem gyártanak motorkerékpárt diesel motorral? Engem ez most tényleg érdekel! Mert hülyén nézne ki, ahogy fekete pamacsokat eregetne?

Tehát akkor azért ritka, mert turbó nélkül lomha, valamint, a nyomaték és a fogyi nem lényeges szempontok a motoroknál???

Mike, meg aki félreértette, bocs, nem az autókat akartam felhozni, de ott adott a téma (dizel vs benzin). Egy motornál a dizel túl nehéz, túl bonyolult a teljesítményéhez képest. A nyomaték nem annyira ügy, hiszen kicsi a súly, és egy ezres 90-100Nm-e már bőven sok, míg egy Skoda Fabiánál megrakva nagyon kevés:) A 600-as sor4-eknél szokták emlegetni a nyomatékszegénységet, de ez viszonylagos, egy átlagos autót 2000-es fordulattól odavernek, és akár 16500-ig is foroghat (R6). Efelett a nyomaték meg autóból elképzelhetetlenül sok, az erőről nem is beszélve. A fogyasztás néhány olcsó típusnál fontos, illetve a BMW-nek vannak jó fogyasztású blokkjai, de normális használatnál a legtöbb motor 4-6 liter között fogyaszt, és ez a legkisebb tétel az amortizáció és gumikopás mellett. Nyélgázon 7-20 liter közötti a fogyasztás, ez utóbbbinál már teljesítmény is van:)) Az enyém egy karbis V2, 5-6 nyugisan, 7-8 tempósan, versenypályán 10. Egy Sor4 ezres autópályán 12-16-ot simán megeszik (250-300 között:))))))))

Holnap a Cápával megyek Hringre versenyezni, tartok tőle, h a következő legöregebb BMW 20 évvel lesz fiatalabb:))))))
Jajj R6  wall   "nyomatékgyár"  Evil
Amúgy osztom a véleményed...  Tongue
Naplózva
rnie
Vendég
« Válasz #3508 Dátum: 2008. szeptember 06. 19:44:53 pm »


Jajj R6  wall   "nyomatékgyár"  Evil
Amúgy osztom a véleményed...  Tongue

Ma véletlenül a GSX-R-en kivül alám került egy R6 is (maradt egy szabad motor a versenyen:), alig győztem kivárni, hoyg elérje a 11-12.000-es fordulatot:)) Persze egy verseny mindig mást igényel, mint a közlekedés...
Naplózva
g

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 140


Az ördög jobb és bal keze


« Válasz #3509 Dátum: 2008. szeptember 06. 20:06:12 pm »

Mire is jó, ha a V12-ből elég ha 6 henger megy. Cheesy Cheesy Cheesy Mekkora ötlet, szerintem azon a határon viszi a pálmát az egyedi ötletek terén. Cheesy

http://www.boon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/hathengeres-csempeszcigi-zahonynal/cn/news-20080903-01071223
Jajj azok az okfejtések a cikk alatt ...nah azok néhol a kőkemények! Tongue

De nem semmi az ötlet.. Kanári? egy fuvar?  Tongue
Mondjuk valaki gondolkozik az ottani hozzászólásoknál is:
Ha ez a motor 5000 köbcentis, akkor a fele 2500 köbcenti. Ami 2,5 liter. A 16 karton cigi szemre mondjuk 16 liternyi térfogat.
Szeretnék olyan sört venni a boltba amelyik 2,5 literes, de 16 litert öntök ki belőle.
Ez egy hülye cikk egy hülye cikkírótól. Legalább a nevét írná oda. FASZ HAON.


Csillagom...
1. EZ BOON, NEM HAON... Tudod. Borsod-Hajdú... Bármilyen hihetetlen, nem ugyanaz...

2. Az átalakított motor nem feltétlenül az jelenti, hogy beledobtak a 6hengerbe 160 doboz cigit...
Naplózva

Ősállat...
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... 190   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!