CápaBMW fórum
2024. április 26. 05:32:44 am *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Offtopic; minden, ami a CápaBMW-seket a Cápákon kívül érdekli  (Megtekintve 2444529 alkalommal)
Lütyő1
Lázadó

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5712



« Válasz #5460 Dátum: 2009. január 20. 09:07:42 am »

így igaz!
Szerintem is abszolút átgondolatlan, elhibázott. Azzal a ténnyel, nem lehet vitatkozni hogy a belváros légszennyezettsége kritikus szintet ér el már évek óta folyamatosan, és hogy szükség van kipufogógáz kibocsájtás forgalom szabályozás útján történő csökkentésére, de nem ebben a formában.   
Ez kérem nem szabályozás, hanem diszkrimin@ció.  Megfosztunk az egyéni közlekedés, az autóhasználat jogától az emberek egy csoportját, míg másoknak meghagyjuk ezt a lehetőséget. Igazságtalan hisz azok akik a normát nem teljesítő járművel rendelkeznek, azok nem biztos hogy önszántukból vettek ilyen öreg autót(ebből a szempontból mi kivételt képezünk), hanem mert anyagi helyzetük nem teszi lehetővé hogy megvegyenek egy fiatalabb gépet, és/vagy nem akarnak bevállani 8 év hitelt, hogy hazavihessenek egy új swiftet vagy fabiat, vagy tököm tudja milyen csirkeólat.  Ennyi erővel össze gyűjthetnénk a hajléktalanokat, és a Dunába lökdöshetnénk őket a lágymányosi hídról, mert hogy rontják a városképet, vizuális szennyezőforrások. -Kész megoldottuk a problémát, hurrá!
 Sajnos ez tipikus hozzáállás a döntéshozók részéről, nem veszik figyelembe az érintettek helyzetét, érdekeit, nem érdekli őket hogy anyuci hogy fogja akkor orvoshoz vinni Pistikét, vagy éppen a nagymamát templomba. Nem érdekli őket, vagy meg sem fordul a fejükben, hisz nekik nem sárga az a bizonyos matrica.....


Ráadásul kötelességük lenne ezt a hátrányt kompenzálniuk. Ha mondjuk, a forgalmival ingyen bkv-zhatnál, akkor az legalább egy gesztus lenne..Persze ezt nem lehet, mert a bkv erősen lobbyzik a demszkynél..Természetesen rengeteg kérdés felmerül, többek közt ,hogy mire is fizetnek majd azon idő alatt kötelezőt és súlyadót, ha nem használhatják a kocsijukat??

Persze aki kétévente jár pesten könynen rábólint, hogy ez az, ezt így kell csinálni..Őszintén megvallva engem se zavarna, hogy Bivalybasznád -alsón nem lehet hétfőn szerdán és pénteken piros autóval közlekedni, de ez nekik nem lenne vigasz.Ráadásul pest nem véletlenül a főváros,rengetegen használják a belvárost hivatalos ügyek intézésére, munkába járni, stb..Kíváncsi leszek, ha a fuvarozókat se engedik be, mit fognak enni...Momentán engem nem nagyon érint, mivel a cápival nagyon ritkán járok be, a teherrel meg eleve be se mehetek a frekventált részekre...Valószinüleg nem lesznek nagy dugók a körön kivül, de akkor majd oda is kitalálnak valami tiltást...Hangsúlyozom, a mostani szmogriadónál NEM a belváros levegője volt rossz, így továbbra se értem..A szándékot még csak csak, nade ezt így ......Legszivesebben  kifejteném, de az már politika..
« Utoljára szerkesztve: 2009. július 10. 12:34:39 pm írta Promega » Naplózva

E12-518;E23-728i;Trafi 601S
Sztavrosz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Válasz #5461 Dátum: 2009. január 20. 11:09:11 am »

Powered by Hasselhoff Smiley))
Futam előtt elszállt a rüki azért toljuk.


* beolvasás0001.jpg (89.4 KB, 989x707 - megtekintve 631 alkalommal.)
Naplózva
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #5462 Dátum: 2009. január 20. 11:29:33 am »

nézzük csak :
valaki belvárosban dolgozik vagy onnan indul dolgozni.. és tegyük fel sárga matricás a kocsija. mit fog tenni ? vagy vesz hitelből egy újabb kocsit vagy napi 3-4 átszállással megy a munkahelyére a bkv val ... persze van aki kp-re meg tud venni egy 3-4 millás autót+ a törvénytelen regadó stb... de ez a vékonyabb réteg.
A rendelet megalkotóinak az érdeke: mindenkinek legyen új kocsija, fizessen regadót+fizesse a hitelt, az átírást- stbstb.
ha annyira komolyan vennék ezt a szmogos dolgot akkor egyszerűen ki kell tiltani az autókat a belvárosból, és nem lesz szenyezés. ja és nem a 40 éves ikaruszokkal hordanák a népet, hanem a környezetbarát pl: troli -villamos üzemet/hálózatot fejlesztenék..
na ja, a hitelfizetéhez a budapesti önkormányzatnak tényleg hatttttalmas érdeke fűződik.
a koncepció, a forgalomkorlátozással a levegőminőség javítása teljesen jó.
a megvalósítás meg teljesen hibás.
ennyi.

A budapesti önkormányzatnak a hitelfizetéshez valóban nemsok köze van, de ahhoz hogy új kocsit vegyen mindenki annál több érdeke fűződik . Természetesen mivel a legtöbb emberke hitelből vesz autót így a két fogalom nagyon összefonódik.
Az elképzelés hogy korlátozzunk forgalmat télleg jó.
Viszont attól hogy ez pont azoknak az érdekeit ne sértse akiket mindennapos szívás ér ez miatt, na attól fényévekre vagyunk.

Mi a lényeg ebből?

Az egész ország jelenlegi állapota, vezetősége, vagyoni helyzete, nemzetközi háttere, hibás és elhamarkodott döntések sorozatából épül fel.

Erre jó példa ez a pesti f@szkodás a szmogriadóval is. Meg úgy általában minden hetente legalább 3 szor bekövetkező hírértékű esemény amin nyugatra levő szomszédaink a hasukat fogva röhögnek.
 





« Utoljára szerkesztve: 2009. július 10. 12:34:18 pm írta Promega » Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
Gisti
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4231



« Válasz #5463 Dátum: 2009. január 20. 15:44:47 pm »

Ez sem az. Ezt azt hiszem most cserélt gazdát 6 kiló körül...
[/quote]
Persze és itt van a fórumon!  Smiley
Igaz Xirnox?   sm_68
Naplózva

+36/70/77-97-815
E23 745i 
E39 525d touring
E46 320 Ci
Triumph Herald 13/60
Yamaha Fj 1200
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #5464 Dátum: 2009. január 20. 18:01:00 pm »

A dolog lényege (szerintem) rengeteg okos találmány, és pusztító fegyver van,amiről fogalmunk sincs.
Talán nem véletlen.Sok film alaptörténete,kiszivárog valami,és akik ezzel kapcsolatba kerültek azokat likvidálják.
Itt be is fejezném,még annyit,hogy itt Magyarországon nem tudod mi a teljes igazság,és rengeteg érv és ellenérv sorakozik fel egymás ellen.Egyetértés soha nem lesz.
Akkor hogyan fogadnánk a tényleg fura és hihetetlen,és misztikus dolgokat.Hát így mindíg lesz aki bizonygat,és aki cáfol. Wink
Naplózva

750ia
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #5465 Dátum: 2009. január 20. 18:33:10 pm »

A dolog lényege (szerintem) rengeteg okos találmány, és pusztító fegyver van,amiről fogalmunk sincs.
Talán nem véletlen.Sok film alaptörténete,kiszivárog valami,és akik ezzel kapcsolatba kerültek azokat likvidálják.
Itt be is fejezném,még annyit,hogy itt Magyarországon nem tudod mi a teljes igazság,és rengeteg érv és ellenérv sorakozik fel egymás ellen.Egyetértés soha nem lesz.
Akkor hogyan fogadnánk a tényleg fura és hihetetlen,és misztikus dolgokat.Hát így mindíg lesz aki bizonygat,és aki cáfol. Wink

Köszönjük eusa_clap  Evil
Naplózva
Höggenbukken
Vendég
« Válasz #5466 Dátum: 2009. január 20. 18:44:43 pm »

A dolog lényege (szerintem) rengeteg okos találmány, és pusztító fegyver van,amiről fogalmunk sincs.
Talán nem véletlen.Sok film alaptörténete,kiszivárog valami,és akik ezzel kapcsolatba kerültek azokat likvidálják.
Itt be is fejezném,még annyit,hogy itt Magyarországon nem tudod mi a teljes igazság,és rengeteg érv és ellenérv sorakozik fel egymás ellen.Egyetértés soha nem lesz.
Akkor hogyan fogadnánk a tényleg fura és hihetetlen,és misztikus dolgokat.Hát így mindíg lesz aki bizonygat,és aki cáfol. Wink

Köszönjük eusa_clap  Evil

Köszönjük Emese!  Grin Grin Cheesy
Naplózva
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #5467 Dátum: 2009. január 20. 21:26:22 pm »

Egy pár megjegyzés ahhoz a témához amiről a veterános topicban beszélgettünk.
Megértem hogy valaki nagyon nagy hülyeségnek tartja amit írtam.
Pár évvel ezelőtt énis annak tartottam.
Az hogy valami ellentmond a mai fizika törvényeinek arra nem ez az első példa. Vegyünk pl. egy természetes jelenséget.... gömbvillám
Vagy említsük meg a mai világ legismertebb "tiltott" találmányát. Vízzel működő autó. Mindenki tudja hogy létezik mégse használják.
Miért nem használják se a vízzel működő autót se a Schauberger turbinát? Na miért? Miért? Mert megölné az aranytojást tojó tyúkot alias a fekete arany értéke elveszne egy fél pillanat alatt.
Hol vannak most ezeknek találmányoknak a dokumentumai? Az olajosok zsebében. Miért? Ha esetleg elfogyna az olaj legyen további profitlehetőség....
A lehetetlenségről meg annyit, hogy asszem valamikor 1910-1920 körül egy fizikus azt kijelentette, hogy egy működő atombomba megépítése lehetetlen. Hát neki se lett igaza...
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 20. 21:38:54 pm írta Graf Spee » Naplózva
Sztavrosz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Válasz #5468 Dátum: 2009. január 20. 22:12:02 pm »

Lázasan folynak a projectek a Mars lakhatóvá tételéért, valalmint egyre intenzívebben keresik a lakható exobolygókat. Nincs más kiút, mint a gomba az élet márcsak olyan, ha van lehetősége /táptakaj/ szaporodik, terjed. Tegnap amerikát fedeztük fel, holnap talán egy lakható bolygót. A föld és a naprendszer halálra van ítélve ezt tudjuk. Vagy elterjed az ember az univerzumban vagy elpusztul mikor a nap vörös óriássá duzzad élete alkonyán.
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090119-exobolygo-masfel-foldtomegure-fogyott-a-moa2007blg192l-b-jelu-planeta.html
Naplózva
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5469 Dátum: 2009. január 20. 22:15:29 pm »

Egy pár megjegyzés ahhoz a témához amiről a veterános topicban beszélgettünk.
Megértem hogy valaki nagyon nagy hülyeségnek tartja amit írtam.
Pár évvel ezelőtt énis annak tartottam.
Az hogy valami ellentmond a mai fizika törvényeinek arra nem ez az első példa. Vegyünk pl. egy természetes jelenséget.... gömbvillám
Vagy említsük meg a mai világ legismertebb "tiltott" találmányát. Vízzel működő autó. Mindenki tudja hogy létezik mégse használják.
Miért nem használják se a vízzel működő autót se a Schauberger turbinát? Na miért? Miért? Mert megölné az aranytojást tojó tyúkot alias a fekete arany értéke elveszne egy fél pillanat alatt.
Hol vannak most ezeknek találmányoknak a dokumentumai? Az olajosok zsebében. Miért? Ha esetleg elfogyna az olaj legyen további profitlehetőség....
A lehetetlenségről meg annyit, hogy asszem valamikor 1910-1920 körül egy fizikus azt kijelentette, hogy egy működő atombomba megépítése lehetetlen. Hát neki se lett igaza...

Graf ez a vízzel működő autó egy szemenszedett hazugság. Nagyjából onnan jön, hogy az emberek ezt kezdték elmondani, hogy milyen fasza lenne. Ha azt találták volna ki, hogy tusfürdővel menő autó, akkor az is lenne, csak az olajosok eldugták volna. Ez picit kamu duma, nem gondolod?
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5470 Dátum: 2009. január 20. 23:21:41 pm »

S1 én ezt tanulom heti pár órában, szóval én tudom, hogy megy ez  smiley
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5471 Dátum: 2009. január 20. 23:34:09 pm »

S1 én ezt tanulom heti pár órában, szóval én tudom, hogy megy ez  smiley
na azért ne ájuljunk el a közlekedésmérnöki karon folyó képzéstől, de nyugi, nem is neked szántam.
egyébként ez olyan hatodik-hetedik osztályos általános iskolás anyag.
Wink
tudom, hogy nem nekem szántad, de pont ezért írtam, amit Smiley.
egyébként ezt még a húgom is tudta magától  smiley.
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
csmario

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2315



« Válasz #5472 Dátum: 2009. január 20. 23:37:18 pm »

na azért ne ájuljunk el a közlekedésmérnöki karon folyó képzéstől, de nyugi, nem is neked szántam.
egyébként ez olyan hatodik-hetedik osztályos általános iskolás anyag.
Wink
tudom, hogy nem nekem szántad, de pont ezért írtam, amit Smiley.
egyébként ezt még a húgom is tudta magától  smiley.

"ezt még a húgom is" --- kicsit ledegradáló kifejezésmód Evil
« Utoljára szerkesztve: 2009. július 10. 12:33:53 pm írta Promega » Naplózva

BMW e21 323i,BMW e30 325ix
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #5473 Dátum: 2009. január 20. 23:39:10 pm »

Egy pár megjegyzés ahhoz a témához amiről a veterános topicban beszélgettünk.
Megértem hogy valaki nagyon nagy hülyeségnek tartja amit írtam.
Pár évvel ezelőtt énis annak tartottam.
Az hogy valami ellentmond a mai fizika törvényeinek arra nem ez az első példa. Vegyünk pl. egy természetes jelenséget.... gömbvillám
Vagy említsük meg a mai világ legismertebb "tiltott" találmányát. Vízzel működő autó. Mindenki tudja hogy létezik mégse használják.
Miért nem használják se a vízzel működő autót se a Schauberger turbinát? Na miért? Miért? Mert megölné az aranytojást tojó tyúkot alias a fekete arany értéke elveszne egy fél pillanat alatt.
Hol vannak most ezeknek találmányoknak a dokumentumai? Az olajosok zsebében. Miért? Ha esetleg elfogyna az olaj legyen további profitlehetőség....
A lehetetlenségről meg annyit, hogy asszem valamikor 1910-1920 körül egy fizikus azt kijelentette, hogy egy működő atombomba megépítése lehetetlen. Hát neki se lett igaza...

Maximálisan egyet értek veled.E24-es Bmw.A régi 6-osomról beszélek.Motortér kinyit nem az a szép látvány fogad,amit régen láttam,hanem egy kb 10 literes tartály.
Mi a fa.....kérdezem a tulajt. angry A lényeg a hengerekhez víz is bespriccel (ez tényleg így volt)és tök jó a fogyasztás lecsökkent,teljesítmény csökkenés nélkül undecided.
Na sakk matt.
Itt jön az igen v. nem.A mai napig nem tudom,ez volt 10-12 éve már nem aktuális,de elgondolkodtatott már akkor
Naplózva

750ia
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5474 Dátum: 2009. január 20. 23:41:50 pm »

na azért ne ájuljunk el a közlekedésmérnöki karon folyó képzéstől.
sajnos igazad van.. sajnos.
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
rnie
Vendég
« Válasz #5475 Dátum: 2009. január 20. 23:47:59 pm »

Maximálisan egyet értek veled.E24-es Bmw.A régi 6-osomról beszélek.Motortér kinyit nem az a szép látvány fogad,amit régen láttam,hanem egy kb 10 literes tartály.
Mi a fa.....kérdezem a tulajt. angry A lényeg a hengerekhez víz is bespriccel (ez tényleg így volt)és tök jó a fogyasztás lecsökkent,teljesítmény csökkenés nélkül undecided.
Na sakk matt.
Itt jön az igen v. nem.A mai napig nem tudom,ez volt 10-12 éve már nem aktuális,de elgondolkodtatott már akkor

Toi,

a minimális vízbefecskendezés egész másról szól, mindjárt elmondják a mérnökök, de a lényeg, h a víz nem energiát szolgáltat, hanem pl. hűti a keveréket.
Egy bizonyos mennyiség fölött a víz hozzáadása szépen leállítja a motort.
Ennyi erővel a levegőt is kikiálthatnák nyerőnek, hiszen mennyivel több kell belőle, mint benzinből:)

Amúgy ha lenne vízzel hajtott autó, akkor nyugodtan használhatná a feltaláló, az elektromos autókba se köt bele senki... pedig ahhoz sem kell olaj.
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 20. 23:52:10 pm írta collins » Naplózva
pic
Vendég
« Válasz #5476 Dátum: 2009. január 20. 23:57:38 pm »

Egy pár megjegyzés ahhoz a témához amiről a veterános topicban beszélgettünk.
Megértem hogy valaki nagyon nagy hülyeségnek tartja amit írtam.
Pár évvel ezelőtt énis annak tartottam.
Az hogy valami ellentmond a mai fizika törvényeinek arra nem ez az első példa. Vegyünk pl. egy természetes jelenséget.... gömbvillám
Vagy említsük meg a mai világ legismertebb "tiltott" találmányát. Vízzel működő autó. Mindenki tudja hogy létezik mégse használják.
Miért nem használják se a vízzel működő autót se a Schauberger turbinát? Na miért? Miért? Mert megölné az aranytojást tojó tyúkot alias a fekete arany értéke elveszne egy fél pillanat alatt.
Hol vannak most ezeknek találmányoknak a dokumentumai? Az olajosok zsebében. Miért? Ha esetleg elfogyna az olaj legyen további profitlehetőség....
A lehetetlenségről meg annyit, hogy asszem valamikor 1910-1920 körül egy fizikus azt kijelentette, hogy egy működő atombomba megépítése lehetetlen. Hát neki se lett igaza...
Nézd Grafi! Szerintem is maradjunk meg a realitások talaján. Vegyük a Schauberger ufo turbinát. Ha képes lenne a bevitt energiánál többet leadni, akkor elég lenne a ráfújni és már repülne is. A vizes Schauberger turbinával kb. ugyanez a helyzet. Attól, hogy örvényt hoz létre, (gondolom) nem fog plusz energiát termelni. Egyszerű példával élve a mikor mondjuk pillepalackot szájánál letámasztod (hűtővízkiegyenlítő tartályba töltesz hütővizet) a végével teszel pár gyors körkörös mozdulatot, láss csodát, egy pillanat alatt kifolyik a cucc. Ezt hívják örvénynek. Vagy képzeld el, hogy beteszed az autód szívócsövébe. Szerinted nyomást fog létrehozni? Nem hiszem. Akkor ennyi erővel egy turbómotor is 100% felett üzemel. A másik, amit a könyvében Egely is említ, hogy ezeket a csodás találmányokat midig olyan emberek csinálják meg, akiknek fingjuk sincs a fizikáról. Na indulok a garázsba vizes autót gyártani.
Naplózva
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5477 Dátum: 2009. január 20. 23:59:25 pm »

egelyről annyit, hogy olyan alap fizikai dolgokat tagad, hogy egy általános iskolás gyerek is gyanút fog.
meg a hülye találmányai. piramisok a szobában, stb...
fogom a fejem, 2009-et írunk, nem 1600-at, amikor bármit meg lehetett etetni az emberekkel.
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
Cápa730

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1043



« Válasz #5478 Dátum: 2009. január 21. 00:18:18 am »

Rnie barátom !

Jól emlékszem, te írtad itt a fórumon, hogy angliában olcsók az autók ?
Tudsz valami jó angol internetes keresőoldalt ajánlani ?
Vagy valakinek van ötlete ebben az ügyben ?

ebay.co.uk Van aukció, Buy it Now, meg Classified ad.
Autotrader.co.uk ide kell majd egy irányítószám, használd ezt, ez Harrow, London, így a távolság is értelmezhető: HA1 3XW

Kössssszönöm széépen.
Naplózva

BMW ÜBER ALLES ! coolsmiley sm_68 coolsmiley
06-30-264-5107
06-1-284-2905
VA E21
Vendég
« Válasz #5479 Dátum: 2009. január 21. 00:21:55 am »

Rnienek igaza van a vizezés terén. Nem hülyeség, hozzáadni a keverékhez (persze ésszel).
A régi léghűtéses motorokon, vagy sor 4-eseken a két belső ,ill. hátsó fúvóka pár kaliberrel nagyobb volt. A többlet benzin végett, h. hűtsön. Ezt kilehet váltani vízzel is, bizonyos határokig, teljesítmény csökkenés nélkül.
Annyira nem hülyeség. Persze nem megyek most ki átépíteni ilyenre, mert ez engem kurv@ra nem érdekel. Ezt a privilégiumot meghagyom Picnek  Evil

Ja és a föld lapos! A hajók meg leesnek az óceán végén  Cheesy       De azért nem kell bántani Grafit! Én például rajongok a vh. német fejlesztésekért, technikákért. Sok érdekesség volt ott is, mit nézegetve, még a mai ember is  vakargatná a fejét. Nem hiába folyt eszeveszett hajtóvadászat a különböző fejlesztések, tudósok, csodafegyverek után. Ebből kiindulva, érdeklődéssel olvasom az itt kialakult adok - kapokot  Cool
Tán, épp ezért linkeltem az oldalt  Wink
De az nem egy jó érv, hogy ezt már a húgom is tudja. Akkor fejtsd ki ,hogy miért nem jó az elmélet ,mit a másik feltámaszt. Szerintem ez így korrekt (főleg, ha már kijelented, h. ezt tanulod)!
« Utoljára szerkesztve: 2009. január 21. 00:29:38 am írta Indy » Naplózva
MR.V12

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6071


Üzemképtelenítő


« Válasz #5480 Dátum: 2009. január 21. 07:34:42 am »

egelyről annyit, hogy olyan alap fizikai dolgokat tagad, hogy egy általános iskolás gyerek is gyanút fog.
meg a hülye találmányai. piramisok a szobában, stb...
fogom a fejem, 2009-et írunk, nem 1600-at, amikor bármit meg lehetett etetni az emberekkel.

Collins,te jó kormányszóvivő lennél,Egely-t fikázod?Kapj már a buksidhoz,légyszi.
Naplózva

"...súlyosan gyengeelméjű,a debilitás határán áll,iq-ja 20-30 közé tehető..."
"...fuss Forrest,fuss..."
"Vigyázat,sárkány van nálam,és nem félek használni!"
"...átkozott Coimbrák..."
Ne vitatkozz jó tündér,a kívánság,az kívánság,térdelj csak le szépen
gim_e12
Vendég
« Válasz #5481 Dátum: 2009. január 21. 08:53:06 am »


hát igen.. ez pont azért van, h az embereket újabb hitelbe kényszerítsék- feltéve ha akar/tud új kocsit venni.
vagy mehet a mocskos, lassú, undorító bkv val.
"szmogriadó" jah ...tavaly is volt.. minden évben van év elején. mert a fáknak nincs növényzete és nem szűri meg a kipufogó gázt és a légmozgás is gyenge januárban. tavaly ugyanez volt. Ezt most jól fel kell fújni , és egy újabb indok a lakosság megszorítására.
Minden nap OT-s trabifelvonulást kell szervezni demszkáj hivatala elé ....

ki kényszerítse újabb hitelbe a népet, hm?
meg ehhez miféle érdeke fűződne a rendelet megalkotóinak?
ez így ebben a formában komolytalan meglátás.

Nem igazán S1 hozzászólásának folytatása, csak ehhez a témához kötődően:
Mennyire igazságos az ilyen formában való korlátozás?

Szabály lényege: sárga matricás (szennyezőbb, katalizátor nélküli ergo öreg - pár 100e HUF kategória) autók nem használhatóak a "belváros" területén Október és Március között (6 hónap) - amit a tévében negyed évnek számoltak.

Lefordítva:
Van egy "csóró", bérből és fizetésből élő (családjával) aki bent lakik a belvárosban "bérlakásban" és utcán parkol, mert garázs sincs, vagy nem telik rá. Egy olcsó régi autója van (sárga matricás), mert azt tudta megfizetni, nem akar (több) hitelt vállalni.

Fél évig nem használhatja az autóját: fizeti a biztosítást, teljesítmény adót egész évben (vagy kivonatja a forgalomból ideiglenesen) - mind bevétel az önkorm.nak -> államnak. - DE NEM MEHET VELE. (nálunk még hobby biztosítás sincs mint pl. németben, hogy akkor azt mondod, te csak tavasztól őszig használod, ezért csak fél évre kell bizti + adó)

Ellenben utcán, közterületen parkol - nagy eséllyel parkoló övezetben, tehát ki kell fizetnie a parkolást egy fél éven keresztül minden álldot hétköznapra? (mellékes info: ha ezek az autók ott parkolnak fél évig, hogy lesz megoldva az egyéb gépjárművek parkolása?!!!!)

De van egy ragyogó megoldás: vehet jegyet, bérletet BKV-ra és mehet azzal.

Szóval, mint a legtöbb rendelet/törvénykezés ez is a kisemberekkel baszik ki, de nagyon csúnyán:

Emberünk FIZET biztosítást, teljesítményadót, parkolást + BKV-t. Ebben hol a ráció?Huh
Naplózva
pic
Vendég
« Válasz #5482 Dátum: 2009. január 21. 09:10:53 am »

Hát kísérletezgetek, aztán a végén nem is kell benzin crazy2. Az oldal amit linkeltél tényleg nagyon jó, eszméletlen miket csináltak a németek, csak legnagyobb részükkel az a baj, hogy egyszerűen életképtelen.
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #5483 Dátum: 2009. január 21. 09:18:51 am »

A dolog lényege (szerintem) rengeteg okos találmány, és pusztító fegyver van,amiről fogalmunk sincs.
Talán nem véletlen.Sok film alaptörténete,kiszivárog valami,és akik ezzel kapcsolatba kerültek azokat likvidálják.
Itt be is fejezném,még annyit,hogy itt Magyarországon nem tudod mi a teljes igazság,és rengeteg érv és ellenérv sorakozik fel egymás ellen.Egyetértés soha nem lesz.
Akkor hogyan fogadnánk a tényleg fura és hihetetlen,és misztikus dolgokat.Hát így mindíg lesz aki bizonygat,és aki cáfol. Wink

Na ehhez a témához valami hasonlót akartam mondani:

Sok olyan film volt/van ami a keletkezésekor sci-fi és napjainkban/később valósággá válik/válhat.
Én nagyon óvatos vagyok az ilyen UFO-s dolgokban, mert egy politikai témához hasonló méretű vitát gerjeszthet.

Sok mindennel úgy vagyok, hogy hiszem ha látom/fogom/érzem vagy értem. De vannak dolgok amit egyszerűen normál ember nem ért meg, pusztán azért, mert nem szerez tudomást a normál világban a hozzá kapcsolódó anyagokról....bla..bla

Én először főiskolán szembesültem azzal, hogy mi "normál emberek" mennyi mindenről nem tudhatunk:
A matematikának olyan ágai (valószínűség számítás, MI algoritmusok, különböző magas szintű függvények), hasonlóan a Fizikában és számítástechnikában pl: Quantum-számítógép (a legfejlettebb mai server is egy lassú foskazal hozzá képest)

És ez az a rész, amit még megpróbálnak megértetni sok diákkal tananyagként.
Mik lehetnek még amin most dolgoznak, fejlesztenek, agyalnak?

Volt szerencsém behallgatni egy BP-ről érkezett tanár órájába párszor, a téma: szupravezetők - lehet sokan hallotak már róla. Én akkor először.

Végezetül egy klasszikus: ....attól még, hogy valaki nem látott Zsiráfot és nem tudja elképzelni hogy lehet olyan hosszú nyaka, attól még létezik.
Naplózva
collins
+8 év az autóm javára.
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7123


18i 82/11 B6 81/11


« Válasz #5484 Dátum: 2009. január 21. 10:15:18 am »

egyik "kedvenc" fizikai jelenségem a szupravezetők  smiley
és életképesnek is tartom a kihasználását.
Naplózva

"It is like an aircraft. If you replace parts and keep it up, it will go on forever."
Graf Spee
S.T.A.L.K.E.R.

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1558


06202342414


« Válasz #5485 Dátum: 2009. január 21. 10:33:22 am »

egyik "kedvenc" fizikai jelenségem a szupravezetők  smiley
és életképesnek is tartom a kihasználását.
Végülis.... azért ezse olyan egyszerű. Egyik híres "hidegfizikusunk" Kürti Miklós fedezte fel egyik anyagról azt, hogy 0 kelvin közelében szupravezetővé válik.....
Naplózva
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #5486 Dátum: 2009. január 21. 10:50:54 am »

A dolog lényege (szerintem) rengeteg okos találmány, és pusztító fegyver van,amiről fogalmunk sincs.
Talán nem véletlen.Sok film alaptörténete,kiszivárog valami,és akik ezzel kapcsolatba kerültek azokat likvidálják.
Itt be is fejezném,még annyit,hogy itt Magyarországon nem tudod mi a teljes igazság,és rengeteg érv és ellenérv sorakozik fel egymás ellen.Egyetértés soha nem lesz.
Akkor hogyan fogadnánk a tényleg fura és hihetetlen,és misztikus dolgokat.Hát így mindíg lesz aki bizonygat,és aki cáfol. Wink

Na ehhez a témához valami hasonlót akartam mondani:

Sok olyan film volt/van ami a keletkezésekor sci-fi és napjainkban/később valósággá válik/válhat.
Én nagyon óvatos vagyok az ilyen UFO-s dolgokban, mert egy politikai témához hasonló méretű vitát gerjeszthet.

Sok mindennel úgy vagyok, hogy hiszem ha látom/fogom/érzem vagy értem. De vannak dolgok amit egyszerűen normál ember nem ért meg, pusztán azért, mert nem szerez tudomást a normál világban a hozzá kapcsolódó anyagokról....bla..bla

Én először főiskolán szembesültem azzal, hogy mi "normál emberek" mennyi mindenről nem tudhatunk:
A matematikának olyan ágai (valószínűség számítás, MI algoritmusok, különböző magas szintű függvények), hasonlóan a Fizikában és számítástechnikában pl: Quantum-számítógép (a legfejlettebb mai server is egy lassú foskazal hozzá képest)

És ez az a rész, amit még megpróbálnak megértetni sok diákkal tananyagként.
Mik lehetnek még amin most dolgoznak, fejlesztenek, agyalnak?

Volt szerencsém behallgatni egy BP-ről érkezett tanár órájába párszor, a téma: szupravezetők - lehet sokan hallotak már róla. Én akkor először.

Végezetül egy klasszikus: ....attól még, hogy valaki nem látott Zsiráfot és nem tudja elképzelni hogy lehet olyan hosszú nyaka, attól még létezik.


Mik lehetnek még amin most dolgoznak, fejlesztenek, agyalnak?

Pl. azon, hogy hogyan hibernálják másfél évre azt a pár embert, akik vállalkoznak majd a mars expedícióra, mivel egyre jobban kezdik belátni, hogy "élve"
nem lehet összezárva elküldeni őket...
Naplózva
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #5487 Dátum: 2009. január 21. 12:10:31 pm »

Na ehhez a témához valami hasonlót akartam mondani:

Sok olyan film volt/van ami a keletkezésekor sci-fi és napjainkban/később valósággá válik/válhat.
Én nagyon óvatos vagyok az ilyen UFO-s dolgokban, mert egy politikai témához hasonló méretű vitát gerjeszthet.

Sok mindennel úgy vagyok, hogy hiszem ha látom/fogom/érzem vagy értem. De vannak dolgok amit egyszerűen normál ember nem ért meg, pusztán azért, mert nem szerez tudomást a normál világban a hozzá kapcsolódó anyagokról....bla..bla

Én először főiskolán szembesültem azzal, hogy mi "normál emberek" mennyi mindenről nem tudhatunk:
A matematikának olyan ágai (valószínűség számítás, MI algoritmusok, különböző magas szintű függvények), hasonlóan a Fizikában és számítástechnikában pl: Quantum-számítógép (a legfejlettebb mai server is egy lassú foskazal hozzá képest)

És ez az a rész, amit még megpróbálnak megértetni sok diákkal tananyagként.
Mik lehetnek még amin most dolgoznak, fejlesztenek, agyalnak?

Volt szerencsém behallgatni egy BP-ről érkezett tanár órájába párszor, a téma: szupravezetők - lehet sokan hallotak már róla. Én akkor először.

Végezetül egy klasszikus: ....attól még, hogy valaki nem látott Zsiráfot és nem tudja elképzelni hogy lehet olyan hosszú nyaka, attól még létezik.


Mik lehetnek még amin most dolgoznak, fejlesztenek, agyalnak?

Pl. azon, hogy hogyan hibernálják másfél évre azt a pár embert, akik vállalkoznak majd a mars expedícióra, mivel egyre jobban kezdik belátni, hogy "élve"
nem lehet összezárva elküldeni őket...

Mer pártokat alapítanának és mindenkinek le kéne mondania  Evil Evil Evil Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2009. július 10. 12:33:18 pm írta Promega » Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
Roland635
Papír ami

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1213



« Válasz #5488 Dátum: 2009. január 21. 12:55:53 pm »

Lázasan folynak a projectek a Mars lakhatóvá tételéért, valalmint egyre intenzívebben keresik a lakható exobolygókat. Nincs más kiút, mint a gomba az élet márcsak olyan, ha van lehetősége /táptakaj/ szaporodik, terjed. Tegnap amerikát fedeztük fel, holnap talán egy lakható bolygót. A föld és a naprendszer halálra van ítélve ezt tudjuk. Vagy elterjed az ember az univerzumban vagy elpusztul mikor a nap vörös óriássá duzzad élete alkonyán.
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090119-exobolygo-masfel-foldtomegure-fogyott-a-moa2007blg192l-b-jelu-planeta.html


Szerintem egy olyan helyet lakhatóvá tenni ahol eleve nincs az életnek táptalaja lehetetlen utánpótlások nélkül.

Gondold el csak a szaharába ha kolóniát akarnál létesíteni mekkora szívás lenne.

Még oda is nehéz utánpótlást eljuttatni nemhogy mittoménhány millió kilóméterre ahol még annyi élet sincs mint a sivatagban...

Egyenlőre egy szép álom szintjén tudnám ezt elképzelni... seholse vagyunk mars lakhatóvá tételéhez de még a holdéhoz se.
Naplózva

E24 bedobozolva a szekrény mélyén
+36 20 233 63 66
+43 68 8949 51 41
Nem vagyok nőgyógyász, de vethetek rá egy pillantást.
02
**Moderátor**

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1758



« Válasz #5489 Dátum: 2009. január 21. 13:09:54 pm »

Lázasan folynak a projectek a Mars lakhatóvá tételéért, valalmint egyre intenzívebben keresik a lakható exobolygókat. Nincs más kiút, mint a gomba az élet márcsak olyan, ha van lehetősége /táptakaj/ szaporodik, terjed. Tegnap amerikát fedeztük fel, holnap talán egy lakható bolygót. A föld és a naprendszer halálra van ítélve ezt tudjuk. Vagy elterjed az ember az univerzumban vagy elpusztul mikor a nap vörös óriássá duzzad élete alkonyán.
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090119-exobolygo-masfel-foldtomegure-fogyott-a-moa2007blg192l-b-jelu-planeta.html


Szerintem egy olyan helyet lakhatóvá tenni ahol eleve nincs az életnek táptalaja lehetetlen utánpótlások nélkül.

Gondold el csak a szaharába ha kolóniát akarnál létesíteni mekkora szívás lenne.

Még oda is nehéz utánpótlást eljuttatni nemhogy mittoménhány millió kilóméterre ahol még annyi élet sincs mint a sivatagban...

Egyenlőre egy szép álom szintjén tudnám ezt elképzelni... seholse vagyunk mars lakhatóvá tételéhez de még a holdéhoz se.

Az rendben van hogy menjenek el, nézzék meg, hozzanak mintákat, meg tanulmányozzák... de hogy a lakhatóvátételéről beszéljenek, azt nem értem...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!