CápaBMW fórum
2024. április 30. 15:29:11 pm *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 38   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: BMW modellek, makettek, RC, stb  (Megtekintve 649222 alkalommal)
scses

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 554



« Válasz #240 Dátum: 2008. december 01. 03:18:35 am »

Ha már fenn vagy m1.


* 2008bmw-m1.jpg (67.43 KB, 1024x640 - megtekintve 894 alkalommal.)
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #241 Dátum: 2008. december 01. 03:20:33 am »

Ha már fenn vagy m1.
most jöttem be.. eddig "modelleztem"  Tongue 
Naplózva
scses

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 554



« Válasz #242 Dátum: 2008. december 01. 03:26:54 am »

Ha már fenn vagy m1.
most jöttem be.. eddig "modelleztem"  Tongue 


3:20 kor?
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #243 Dátum: 2008. december 01. 04:11:43 am »

Ha már fenn vagy m1.
most jöttem be.. eddig "modelleztem"  Tongue 


3:20 kor?

Miért mikor? Te meg mit művelsz? ..te se vagy jobb  Grin
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #244 Dátum: 2008. december 01. 08:46:39 am »


Ez beszarás!
Egy kicsit komoly a gép. Hány motor/funkció lehet abban?

Ha sokat linkelsz ilyeneket, megfertőzöl.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #245 Dátum: 2008. december 01. 13:22:19 pm »

Akkor itt a helyed ,most vasárnap! (Dec.7.) ..én ott leszek déltől  Wink
Helyszín: Budapest, XIV. Stefánia út 34-36.
Bolyai Makettépítő Kupa nemzetközi makettkiállítás, verseny


Egy kis részlet a tankos forumról, mi is történt múltkor, mikor bekapcsolva felejtette az egyik gazdi a Tigrisét Tongue
(Ugye gazdálkodni kell a frekvenciákkal...)

"Jó ötlet a stafni, de inkább mindenki figyeljen a modellezők aranyszabályára miszerint, először mindíg az adót kapcsoljuk be és aztán a modellt kikapcsolásnál pedig mindig! a modell az első és természetesen nem hagyunk bekapcsolt modellt a tároló helyen, még ha az adója be is van kapcsolva! Ugye Káposztásmegyeren is hogy végiggyalogolt a bekapcsolva felejtett Tigris a vonatokon mikor valaki ráindított a sa sad huh játjára?
@
Hű az jó műsor volt, ahogy legázolta a vonatot, aztán irányt váltott a tank, és neki ment a félteve őrzőt tamiya a kamionnak. Ami az útjába került letarolt mindent. Látványnak nem volt rossz, gondolom az érintet személyek nem így látják. Ha jól tudom lesznek ott Rc autósok is, mert akkor azokkal is egyeztetni kell, majd."

Addigra talán én is mozgásképessé teszem.. fényezés nélkül ,de ez van
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #246 Dátum: 2008. december 01. 14:03:39 pm »

Akkor itt a helyed ,most vasárnap! (Dec.7.) ..én ott leszek déltől  Wink
Helyszín: Budapest, XIV. Stefánia út 34-36.
Bolyai Makettépítő Kupa nemzetközi makettkiállítás, verseny


Igyekszem.
Naplózva
kopasz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1296


"Ragadozó"


« Válasz #247 Dátum: 2008. december 01. 14:17:05 pm »

van e vmi belépő féle vagy vmi,megnézném én is esetleg,honlap vagy vmi
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #248 Dátum: 2008. december 01. 15:33:36 pm »

van e vmi belépő féle vagy vmi,megnézném én is esetleg,honlap vagy vmi

ha van is.. az is csak jelképes lehet sz.tem. ennyit tudok én is.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #249 Dátum: 2008. december 01. 15:37:10 pm »


Ez beszarás!
Egy kicsit komoly a gép. Hány motor/funkció lehet abban?

Ha sokat linkelsz ilyeneket, megfertőzöl.
Kettő van bennük. Ez egy 1:6-os.. ebben nem tom mekkora motorok vannak, de az 1:4-esekbe 2x500 watt morog  Evil http://www.youtube.com/watch?v=83kF9TU8k7c
Naplózva
toi

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1379


Alpina fan


« Válasz #250 Dátum: 2008. december 01. 17:44:04 pm »

Csatlakoznék!Amig fiatal voltam nem remegett a kezem és nem volt Bmw a hobbim a modellezés volt.Inkább a II. világháború érintett meg.Sajnos a tobség 2 unokaöcsém martalékává vált (1 db maradt meg) pedid 100 fölötti volt az arzenál.1 kis izelitő  Wink elnézést a minőség miatt telefonnal készült


* DSC00819.JPG (70.87 KB, 640x480 - megtekintve 962 alkalommal.)
Naplózva

750ia
scses

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 554



« Válasz #251 Dátum: 2008. december 01. 22:40:07 pm »

Ha már fenn vagy m1.
most jöttem be.. eddig "modelleztem"  Tongue 


3:20 kor?

Miért mikor? Te meg mit művelsz? ..te se vagy jobb  Grin

Reggel 7 ig voltam a gyárba
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #252 Dátum: 2008. december 09. 09:33:00 am »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil


* 10079663118_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (155.16 KB, 992x744 - megtekintve 879 alkalommal.)

* 11687378010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (114.55 KB, 992x744 - megtekintve 945 alkalommal.)

* Kép158.jpg (472.23 KB, 800x600 - megtekintve 896 alkalommal.)

* Kép159.jpg (489.78 KB, 800x600 - megtekintve 954 alkalommal.)
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #253 Dátum: 2008. december 09. 11:34:18 am »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil

Igen. Nincs apelláta - Nem volt kedvem korán kelni. Később meg nem volt kedvem bebuszozni.
Majd máskor.
Naplózva
BMWWWW
Kicsi Én
Moderátor
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2325


Öreg járgány szivatóval indul


« Válasz #254 Dátum: 2008. december 09. 11:55:33 am »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil

Igen. Nincs apelláta - Nem volt kedvem korán kelni. Később meg nem volt kedvem bebuszozni.
Majd máskor.
ÓÓÓ ha egyszer ennyire ráérhetnék!!!
Naplózva

pannon 9341256
Ezen hívj ha mersz!!!

Hidd el, hogy úgy lesz, és megtörténik!
gim_e12
Vendég
« Válasz #255 Dátum: 2008. december 09. 12:08:36 pm »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil

Igen. Nincs apelláta - Nem volt kedvem korán kelni. Később meg nem volt kedvem bebuszozni.
Majd máskor.
ÓÓÓ ha egyszer ennyire ráérhetnék!!!

Ó, ha nem egy autóm lenne és azt nem vitte volna el az asszony reggel dolgozni!!! Smiley
Nagykovácsi - BP. Stefánia út. (busz Hűvösvölgyig 40-50perc, villamos Moszkva térig 15-20perc, villamos Oktogonig ? 20 perc, földalatti Hősökteréig ? 15perc) = ~1.5 óra + kicsi spacieren. És vagy maradok este 7ig (akkor végzett asszony) vagy ugyanez vissza.
/mellékesen: nincs bérletem, ergo: 4x270=1080 (x2 ha vissza is) - lehet smucig vagyok, de inkább beletankolom a vasba minthogy BKV bérelt AUDI A8 W12 legyen belőle.
De bevallom a fő ok, hogy lusta voltam rá.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #256 Dátum: 2008. december 09. 12:16:54 pm »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil

Igen. Nincs apelláta - Nem volt kedvem korán kelni. Később meg nem volt kedvem bebuszozni.
Majd máskor.
ÓÓÓ ha egyszer ennyire ráérhetnék!!!

Ó, ha nem egy autóm lenne és azt nem vitte volna el az asszony reggel dolgozni!!! Smiley
Nagykovácsi - BP. Stefánia út. (busz Hűvösvölgyig 40-50perc, villamos Moszkva térig 15-20perc, villamos Oktogonig ? 20 perc, földalatti Hősökteréig ? 15perc) = ~1.5 óra + kicsi spacieren. És vagy maradok este 7ig (akkor végzett asszony) vagy ugyanez vissza.
/mellékesen: nincs bérletem, ergo: 4x270=1080 (x2 ha vissza is) - lehet smucig vagyok, de inkább beletankolom a vasba minthogy BKV bérelt AUDI A8 W12 legyen belőle.
De bevallom a fő ok, hogy lusta voltam rá.
vagy felhívsz és megkérsz Smiley ..de a srácok úgy is új terepet keresnek a köv. tank talihoz.. Milyen a kertetek?  Evil
vagy milyen legyen a kertetek?  Tongue
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #257 Dátum: 2008. december 09. 13:03:44 pm »

Mivel baromira "ráérek" esténként (Durci nagy örömére Evil, egész jól haladok a Tigrissel  Wink
Végre lett normális lövegcsövem, fémkihajtás, fémlánctalp..  lassan már festés, sarazás  574
Gim! Nem jöttél a tanktalira  angry!!!       Jó volt nagyon  Wink      ..sajnos megint volt egy kihagyhatatlan vétel  Evil

Igen. Nincs apelláta - Nem volt kedvem korán kelni. Később meg nem volt kedvem bebuszozni.
Majd máskor.
ÓÓÓ ha egyszer ennyire ráérhetnék!!!

Ó, ha nem egy autóm lenne és azt nem vitte volna el az asszony reggel dolgozni!!! Smiley
Nagykovácsi - BP. Stefánia út. (busz Hűvösvölgyig 40-50perc, villamos Moszkva térig 15-20perc, villamos Oktogonig ? 20 perc, földalatti Hősökteréig ? 15perc) = ~1.5 óra + kicsi spacieren. És vagy maradok este 7ig (akkor végzett asszony) vagy ugyanez vissza.
/mellékesen: nincs bérletem, ergo: 4x270=1080 (x2 ha vissza is) - lehet smucig vagyok, de inkább beletankolom a vasba minthogy BKV bérelt AUDI A8 W12 legyen belőle.
De bevallom a fő ok, hogy lusta voltam rá.
vagy felhívsz és megkérsz Smiley ..de a srácok úgy is új terepet keresnek a köv. tank talihoz.. Milyen a kertetek?  Evil
vagy milyen legyen a kertetek?  Tongue

Na azért egy ilyen szívességre nem akarnék megkérni senkit, ha nem muszály. Főleg téged, révén hogy a város totális ellenkező pontjáról jöttél.

A kert - nincs még elképzelés, de végülis a hátsó részből csinálhatunk terepasztalt. Smiley
Egy kisebb csatajelenet erejéig talán elég lenne - 10-10 tank + kiegészítő kocsik. Bár a domborzati tényezők nem túl változatosak. Sík az egész.
+ inkább sci-fi = mutáns hangyák támadása lehetne a téma. (van valami baszott nagy raj a kert hátuljában, rendes nagy buckával)
Egyébként fogadok hasznos tanácsot hangya írtásban. De mondom nem ilyen lightos házihangyák, hanem nagy genyák.
Naplózva
kopasz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1296


"Ragadozó"


« Válasz #258 Dátum: 2008. december 09. 16:31:54 pm »

nahh mivel látom h nagy itt a modell rajongás,és ugyebár jön a karácsony gondoltam hátha érdekel vkit,nézzetek szét,elég sok minden van.

www.modellbolt.hu
Naplózva
kopasz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1296


"Ragadozó"


« Válasz #259 Dátum: 2008. december 09. 16:33:49 pm »

te indy,mekkorák ezek a tankok,méret ügyileg??
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #260 Dátum: 2008. december 09. 17:21:53 pm »

te indy,mekkorák ezek a tankok,méret ügyileg??
1:16 ..16-szor kissebb, mint az eredeti.   

Ha ennél többre vágysz olvass vissza és nézd meg azokat a képeket miket beszúrtam Szekszárdi József barátomról.. ott van előtte az asztalon egy készülő King Tiger ...no kb. ekkorák.
De nem mondtam még le az álmomról..egy 1:4 esről  Cheesy

Itt egy kis propaganda a (az) 1:8, 1:6 és a legalján a 1:4 es Tigrisről..
http://www.rctank.jp/machine/tiger-e.htm

De itt egy kép egy 1:4-es King Tigerről  Evil Háttérben egy eredeti Panther kerék..ha összehasonlítod a modell tank kereke kb. 4 -szer fér bele (1:4) ..ennél nagyobb már nincs "legálisan" a boltokban  Grin   E felett már inkább építenek igazit (replikát). 

Ezzel már kilehetne végezni könnyedén egy mutáns hangyabojt is Gim kertjében  Cheesy


* 1-4-king-tiger-3226b.jpg (89.18 KB, 600x396 - megtekintve 928 alkalommal.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. december 09. 17:27:28 pm írta Indy » Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #261 Dátum: 2008. december 09. 18:59:48 pm »

Még egy linket csatolnék  Cheesy

http://www.panzertreffsigmaringen.de/ 

Jövő nyárra a csapat ide szervez tank talit. (München mellett). Nézd meg az Arcihban található képeket Kopasz! 
Naplózva
gim_e12
Vendég
« Válasz #262 Dátum: 2008. december 10. 07:21:57 am »

te indy,mekkorák ezek a tankok,méret ügyileg??
1:16 ..16-szor kissebb, mint az eredeti.   

Ha ennél többre vágysz olvass vissza és nézd meg azokat a képeket miket beszúrtam Szekszárdi József barátomról.. ott van előtte az asztalon egy készülő King Tiger ...no kb. ekkorák.
De nem mondtam még le az álmomról..egy 1:4 esről  Cheesy

Itt egy kis propaganda a (az) 1:8, 1:6 és a legalján a 1:4 es Tigrisről..
http://www.rctank.jp/machine/tiger-e.htm

De itt egy kép egy 1:4-es King Tigerről  Evil Háttérben egy eredeti Panther kerék..ha összehasonlítod a modell tank kereke kb. 4 -szer fér bele (1:4) ..ennél nagyobb már nincs "legálisan" a boltokban  Grin   E felett már inkább építenek igazit (replikát). 

Ezzel már kilehetne végezni könnyedén egy mutáns hangyabojt is Gim kertjében  Cheesy

Ami nekem fájdalmam, a videók láttán, az az hogy szerintem a súlyarány nincs meg.
Értem ez alatt azt, hogy amikor megáll, vagy átbillen emelkedőn, akkor nincs meg a nagyvas hatás.
És nekem még a nyikorgó lánctalpak is hiányoznak - Lehet túl sokszor néztem meg anno a Halál 50 órája-t.
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #263 Dátum: 2008. december 10. 16:22:27 pm »

56 tonna az 56 tonna  Tongue  ..ezt nehéz visszaadni.
Nem láttál még tamiya tankot  undecided  ..na ott aztán van minden. A giroszkóptól kezdve a terep, vontató, műút, csata üzemmód. Különböző fény, hangeffektek (pl..30 féle lánccsörgés, hideg- melegindítás..abból is 12 féle).. és ez csak az elektronika lehetőségeinek a 30 %-a  ,mit felsoroltam.
A képen hol egymás mellett vannak lefotózva a tankok..hátul keresztben van egy újabb típus (Leopard 2A6)..
Az E32-d árának a harmadában van  shocked Azn    ..határ a csillagos ég
Bár a srác elektrotechnikai műszerész.. ő inkább az elektronikára gyúrt rá. Toronyig merült a sáros vízben és a tanknak semmi baja.. mindenki pislogott. Alul ,csak a motorok vannak ,azok is szigetelve, minden elektronika a toronyban (ok a torony egy panzer 3 méret  Evil). Ő jobban csípi az újabb gépeket, mert aszokat tele lehet tömni elektronikával.. a 2.vh -sokra ez nem jellemző. ..Mi inkább a külsőre gyúrunk + a történelmi háttér  Wink

Összeraktam az elektronikát, most tesztelés alatt + felkerült a fémlánctalp... Anyám kiskegyed újságja most úgy néz ki mint a saláta levél. Párszor megfordultam rajta.  Nagyon baba..  Evil

http://picasaweb.google.hu/IndyRCtank   ..ha valakit érdekel. Nyitnom kellett egyet, mert cseszegetnek a tankosok, hogy képeket akarnak  Tongue  ,csak akkor már csatolom ide is. Messze van még a késztől, de legalább egy kis rátekintés.. + nem ide szemetelek, mert már tényleg kicsit sok a tankos témából  Cool
« Utoljára szerkesztve: 2008. december 10. 17:36:52 pm írta Indy » Naplózva
Promega
Administrator
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3724



« Válasz #264 Dátum: 2008. december 10. 18:05:30 pm »

Ami nekem fájdalmam, a videók láttán, az az hogy szerintem a súlyarány nincs meg.
Értem ez alatt azt, hogy amikor megáll, vagy átbillen emelkedőn, akkor nincs meg a nagyvas hatás.
És nekem még a nyikorgó lánctalpak is hiányoznak - Lehet túl sokszor néztem meg anno a Halál 50 órája-t.
Annak is meg van a megoldása!

Apró filmes trükk:  le kell lassítani a videót!! onnantól a tömegérzet is meglesz Cool

Promega
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #265 Dátum: 2008. december 10. 19:15:06 pm »

Ami nekem fájdalmam, a videók láttán, az az hogy szerintem a súlyarány nincs meg.
Értem ez alatt azt, hogy amikor megáll, vagy átbillen emelkedőn, akkor nincs meg a nagyvas hatás.
És nekem még a nyikorgó lánctalpak is hiányoznak - Lehet túl sokszor néztem meg anno a Halál 50 órája-t.
Annak is meg van a megoldása!

Apró filmes trükk:  le kell lassítani a videót!! onnantól a tömegérzet is meglesz Cool

Promega

Én sem kívántam bele menni abba, hogy a filmes trükkök, hogyan készülnek ,mikor a makett összerogy.. lassítva.   Amúgy van jó pár video a youtubon, hol ezzel jáccanak ..egész élethű tud lenni.
Bár az 1:4-es már 200 kg körül mozog ..az már egész élethű Smiley
Naplózva
kopasz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1296


"Ragadozó"


« Válasz #266 Dátum: 2008. december 10. 19:18:37 pm »

Ami nekem fájdalmam, a videók láttán, az az hogy szerintem a súlyarány nincs meg.
Értem ez alatt azt, hogy amikor megáll, vagy átbillen emelkedőn, akkor nincs meg a nagyvas hatás.
És nekem még a nyikorgó lánctalpak is hiányoznak - Lehet túl sokszor néztem meg anno a Halál 50 órája-t.
Annak is meg van a megoldása!

Apró filmes trükk:  le kell lassítani a videót!! onnantól a tömegérzet is meglesz Cool

Promega

Én sem kívántam bele menni abba, hogy a filmes trükkök, hogyan készülnek ,mikor a makett összerogy.. lassítva.   Amúgy van jó pár video a youtubon, hol ezzel jáccanak ..egész élethű tud lenni.
Bár az 1:4-es már 200 kg körül mozog ..az már egész élethű Smiley

azér nemrossz egy makettől az a csekély 200kg Grin Cheesy
Naplózva
kopasz

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1296


"Ragadozó"


« Válasz #267 Dátum: 2008. december 10. 19:22:31 pm »

Még egy linket csatolnék  Cheesy

http://www.panzertreffsigmaringen.de/ 

Jövő nyárra a csapat ide szervez tank talit. (München mellett). Nézd meg az Arcihban található képeket Kopasz! 

megnéztem vazz,nemgyenge Grin crazy2

azér tegyük hozzá,az 1:1 hez méret arány azér megis csak ottvan a szeren crazy2 crazy2 aztat inkább eltudnám fogadni Tongue valahogy élethűbb a hangja naaaaaaaa Evil
Naplózva
VA E21
Vendég
« Válasz #268 Dátum: 2008. december 12. 01:47:00 am »

http://www.youtube.com/watch?v=5N9IiO1n8mI&feature=related
Naplózva
Karell Gott

Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 725



« Válasz #269 Dátum: 2008. december 12. 16:03:19 pm »

Zsírkirály a tankod Indy!!!!
A nyáron agyaltam rajta hogy a fiamnak(meg persze magamnak)beújjítok egy ilyen Tigrist.
Nagyon baba,lehet hogy alkalmasint benevezek 1-re.

Látom mást is mozgat a modell-makett őrület.
Jelen pillanatban én egy II.vh-s német lövegen dolgozom Flak 36/37 88mm anti-tank gun 1/35 méretarány Tamiya gyártmány.
Szépen lassan ahogy kell,most pont egy festékszoró pisztolyon agyalok,mert az ecsetezés sajna nem teszi elég élethűvé a makettet.
Naplózva

E21 323i
E32 750iL
E36 323iT
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 38   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!